| anonim_4396 a întrebat:

Pe data de 10 august am avut un contact sexual neprotejat (eram virgina) dar nu a ejaculat in mine, peste cateva ore am luat Postinor si pe 15 august mi-a venit menstruatia desi trebuia pe 20 si ceva, dar banuiesc din cauza pastilelor s`a dereglat ciclul.intrebarea este: credeti ca sunt insarcinata? (poate va suna absurd sau mai stiu eu cum dar sunt disperata). Va rog sa-mi raspundeti. Multumesc

10 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Daca ai banuieli cumpara un test de sarcina si vezi ce iese. Daca nu esti ai grija pe viitor sa folosesti prezervative. Ok?

| cretzufinish a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc dar sunt niste chestii logice.
1. Daca nu a ejaculat in tine de ce ai luat Postinor? Administrarea de Postinor si mai ales dupa ureche, fara prescriptia medicului, duce la dereglari ale menstruatiei in special si a aparatului reproducator in general.
2. Daca nu a ejaculat in tine cum sa fii insarcinata? Copii se fac numai din ovulul tau cu spermatozoidul activ al lui, rezultati prin acea ejaculare. Sper ca te-ai mai lamurit iar data viitoare va documentati mai mult inainte de a da frau liber hormonilor. happy

| Bunny a răspuns:

Hello din moment ce ti'a venit cum sa fi gravida?laughing
Ti'a venit deci gata e clar ca nu esti.
Dereglare ca a venit mai devreme poate de la pastile, sau varsta.

| Bunny a răspuns:

Hello din moment ce ti'a venit cum sa fi gravida?laughing
Ti'a venit deci gata e clar ca nu esti.
Dereglare ca a venit mai devreme poate de la pastile, sau varsta.
Mie mi-a venit de aproape 6 ani si tot nu mi s-a reglat. Trebuie sa astepti. Plus ca acum s-a produs o schimbare. Ceva nou. Un corp strain in corpul tau. Si pastilele.
Deci e ceva normal.
Si din moment ce acum ai ciclu nu ai cum sa fi gravidatongue

| Gabitsza a răspuns:

Mai din moment ce nu si-a dat drumul in tine sigur nu esti.
Da' oricum ca sa fi mai sigura cumpara un test de sarcina ca nu e scump si o sa fi mai linistita.sau si mai sigur fa o vizita la ginecolog
Bafta happy

| Bianca_2742 a răspuns:

Nu ai cum stai linistita!

Răspuns utilizator avertizat
| Andra_9758 a răspuns:

In nici un caz nu esti insarcinata...ink nu ai un ciclul regulat... :*

| Cata2009 a răspuns:

Nu cred ca esti din moment ce ti-a venit menstruatia...

| samy_8258 a răspuns:

Sfatu meu e sa nu mai iei pastilele de URGENTA astea trebui luate una la un an. daca ai sa mai iei multe o sa suferi mai incolo ca nu ai sa mai poti face copii.asa am patit eu.asculta de la cel patit. fa-ti un test de sarcina si protejeazate pe vitor