| Wik98 a întrebat:

Buna!
Pe data de 28 mai mi s-a început ciclul, pe dată de 2 iunie mi s-a terminat, pe data de 16 si 17 am avut relații neprotejate cu soțul meu. Azi am fost la wc si cand m-am sters cu servetel era de un ros deschis, ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| DenisaDeni11 a răspuns:

Posibil ca pe data de 16-17 sa te fi aflat in perioada fertila si sa fi insarcinata. Fa un test de sarcina.

| Wik98 explică (pentru DenisaDeni11):

Am uitat sa adaug ca si ma ustura putin

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea ca sexul intretinut in cea de-a 20 si 21-a zi a ciclului menstrual sa fii fost intr-o zi fertila este destul de mica sau chiar imposibila. Ar putea fi posibila NUMAI/DOAR in cazul in care ciclul tau menstrual este ori foarte NEREGULAT, sau este te tip REGULAT si are constant lungimea de 35-39 de zile. In nici un caz sangerarea NU poate avea vreo legatura cu procesul de formare a sarcinii in czul in care ciclurile de pana acum au avut lungimea de pana in 30 de zile. Fiindca actualul ciclu menstrual a ajuns in cea de-a 23-a zi, mai degraba s-ar putea considera ca sangerarea respectiva ar putea sa reprezinte mai degraba un posibil ''sol'' al viitoarei menstruatii care ar putea sa porneasca in zilele urmatoare. Multa sanatate!

| Wik98 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu este singerare multa doar cand merg la baie in rest nu este

| Emilian65 a răspuns:

In zilele de 16, 17 iunie erai in perioada fertila si ai fi putut ramane gravida.

| Mary2809 a răspuns:

Poate fi sângerarea ce rezultă dupa ce ovulul a fost implantat.

| Carpdac a răspuns:

Durerea si sangerarea arata ca esti insarcinata si fatul e format.Un timp nu ti mai împerechia. Daca ție frica duti la un medic.Dar vei naște curând.