| StanMihai1990 a întrebat:

Pe scurt anul trecut o fata din clasa de care nu imi placea,incerca sa-mi atraga atentia,iar anul asta am inceput sa o privesc "cu alti ochi",dar anul asta nu mai incearca sa-mi atraga atentia, si eu sunt timid nu am curajul sa fac nicio miscare, cum ar trebui sa procedez? sa o las balta? sau sa incerc acum eu sa ii atrag atentia, si daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Ce ar fi sa o inviti la un suc? Daca nu ai curaj, mai faci o pauza de un an si atunci incerci iar.

| StanMihai1990 explică (pentru neutrino):

Pai cu inca 2 colegi sau 3, anul trecut am fost toti la un suc dar ea nu a putut veni ca nu avea voie, era prea departe sad

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pentru inceput zambeste-i mereu si acorda-i mai multa atentie si isi va da ea seama ca o placi, poate ii reinvie sentimentele de alta data

| ynna93 a răspuns:

De ca sa te eschivezi? Du-te pur si simplu si baga-te in seama, vorbeste cu ea si daca vezi ca-ti da importanta fa si pasii urmatori, invint-o undeva. etc etc

| VelvetLight a răspuns:

Daca i-a placut candva de tine atunci inseamna ca o vei putea recuceri. merge in majoritatea cazurilorwinking incearca sa te bagi in seama, cand asculta muzica intreab'o ce melodie asculta, mai cere'i ajutorul la o materie la care stii ca se pricepe, da'i like'uri pe facebook, stai langa ea mai des... chestii din asteawinking sper ca te'am ajutat happy