| Denisa22202 a întrebat:

Poate fii iertat un baiat care te-a lasat pentru alta? Povestea mea este urmatoarea: in urma cu un an am avut o relatie cu un baiat, care in cele din urma m-a parasit pentru alta fata. mi-a zis ca nu poate sa fie doar cu o singura fata, ca e afemeiat, etc. Acum, dupa 9 luni de la despartire, ma cauta si imi zice ca ii pare rau, ca si-a dat seama ce a pierdut, ca s-a schimbat, ca inca tine la mine si ii pasa pluc ca ma suna in fiecare zi, vrea sa iesim. Eu nu as mai putea sa ma intorc la el avand in vedere ce a facut, desi am tinut mult la el. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| RedDeath a răspuns:

Sunt de parere ca nu esti nici proasta si nici sluja lui! Ce, esti de reverza? Sa se poata intoarce la tine oricand?! Cum l-ai si lasat sa iti spuna ca nu iti poate fi fidel, fara sa-i tragi una pestegura?! Adica el nu tine la tine, ca e prea animal idiot in calduri si obsedat sexual, care numa pentru sex traieste. Crede-ma, sigur nu s-a schimbat! Obsesia sexuala doar se inrautateste. Parerea mea este ca sa nu il accepti, sau sa zici ca esti dee acord si apoi ii pregatesti o razbunare pe masura! Nu ca ar fi o razbunare, mai degraba o pedeapsa, o resplata big grin
Uite, poti sa ii spui ca pentru toate astea, nu il accepti, numai daca vine la tine, si te lasa sa il epilezi pe un picior. Dupa, il lasi asa, cu un picior epilat, cu celalalt cu 'marar' si zici ca te-ai gandit, si nu iti trebuie tarfe masculine, ca dinaia sunt ep toate drumurile, ca deja stii ce baiat vrei, si el nu se aseamana deloc cu el. Crede-ma, o sa aiba multa bataie de cap cu picioarele big grin
Si, uite asa, i-ai facut-o!
Deci, sper ca nu esti proasta sa ii cazi in plasa, e un mincinos obsedat de sex, care trebuie batut. Deci nu! Nu esti sluga nimanui! Ce? 1 Vreo tarfa pe de gratis?! Tu nu esti nicio tarfa si nu trebuie sa permiti minanui sa isi bata joc de tine! Sper ca nu crezi acum toate minciunile lui, deci chiar sper ca nu ai de gand sa il lasi sa se comporte cu tine mai rau decat cu o prostituata! Da-i papucii! Da-i cu papucii in cap!

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru RedDeath):

Nu exista a doua sansa. poate omu chiar a avut un moment de ratacire. daca inca tine la el poate sa mai incerce o data. se intampla sa te impaci cu oameni dupa mult timp si sa fie totul ok. Poate nu era momentul potrivit. eu zic ca ar trebui sa fie lasat sa mai incerce o data. a treia oara nu da a doua sigur da.

| RedDeath a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Mai, normal ca acorzi o a doua sansa. Dar daca nesimttiulk a spus cu gura lui ca ii afemeiat si ca nu e ''one women's man'', ce sa ii ma ifaci?! Deja se stie ce specimen e. Nu mai ai ce sa vezi. Eventual, cat de tare striga cand il epilezi big grin Ca de inselat, sigur inseala. Doar nu ai vazut ce a zis si ce a facut? Doar sunt ei destui baieti pe lumea asta.
Eu nu iert infidelitatea, pentru ca asa, exista un rpecedent. Ori te tii de o fata, ori esti tarfa masculina! Si gata. Nu poti fi cu fundul in doua luntre.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru RedDeath):

Stii cum e cu afemiatul asta si eu zic ca sunt da da nu am sanse degeaba sunt. Dea nu infidelitatea nu poate fi iertata de doua ori! Inteleg ca sufli si n iaurtwinking

| Denisa22202 explică (pentru Sfatosul2012):

In cazul asta ar fi a treia sansa. A doua i-am dat-o, inainte cu cateva luni sa aflu ca ma inseala, nestiind ca nu e asa cum il credeam atunci...dar nu a stiut sa profite de ea.

| RedDeath a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Eu stiu ce vreau. Daca unul nu si-o poate tine in pantaloni, mearga in plata Domnului, ca mai sunt ei pe acolo si care se pot abtine si nu sunt condusi de poftele trupesti si nu se comporta ca animale in calduri. Voi aveti dreptul sa 'cercetati', astfel sa va argumentati infidelitatea, noi avem dreptul sa alegem, si sa lasam balta pe cine ne supara. Doar suntem tineri. Gasim si fete si baieti, cat vedem cu ochii. Avem de unde alegewinking

| Denisa22202 explică (pentru RedDeath):

Cam asa e! Cine inseala o data, cu siguranta o va face si a doua si a treia oara.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru RedDeath):

Ai dreptate si uite ca ajungem la intrebarea de ieri care manipuleaza mai multwinking

| RedDeath a răspuns (pentru Denisa22202):

Exact. Asa ca, draga fata frumoasa si tanara, cauta si alege alt baiat, din toti baietii din lumea asta. Sigur vei gasi si mai de treaba, si, de acum inainte, fi mai smechera, ca nu te bate nimeni, nu e un lucru rau. Baietii sunt cu poftele trupesti si cu slabiciunea pentru asta, noi suntem cu creierul si cu putina manipulare devil Problema lor de sunt asa vulnerabili big grin

| RedDeath a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Da, ce sa facem? big grin Baietii un singur lucru vor, iar noi, ca sa nu ii lasam sa incerce cu toate, ca aceeasi constitutie au, ii manipulam... putin big grin Fiecare, cu slabiciunea lui.

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru RedDeath):

big grin

| RedDeath a răspuns (pentru Sfatosul2012):

Tu cum de nu ai nicio intrebare pe TPU? Esti doar "Sfatosul" [2012]? :->

| RedDeath a răspuns (pentru Denisa22202):

Vai... deci asa?!?!? Serios, sper ca ii faci faza cu epilatul! Il aburesti acolo "Eu, cat am suferit pentru tine, nici nu iit poti da seama! M-a durut sufletul, mi-ai ranit inima, sentimentele, nu mai sunt la fel... Pentru ca tu sa simti macar o parte din durerea ta, propun saaccept isa vezi si tu ce inseamna durere, daca chiar ma iubesti si ma vrei inapoi. Iti propun sa ma lasi sa te epilez putin pe un picior." si apoi tu te intinzi si ii faci tot piciorul, ca ''mai putin'' si asa, il duci cu vorba, si il epilezi cu totul pe un picior.

Si apoi il lasi balta! Si el, iti dai seama, ca nu ma iare curajul ca se faca si pe celalalt picior, ca stie cum a durut la asta! Si atunci, probabil ca se face cu bigul pe celalalt picior, dar parul nu va creste la fel, si a arata tare... comic! rolling on the floor Macar cu atata sa ramana de la tine! devil
Deci chiar sper ca i-o coci si tu!

| Sfatosul2012 a răspuns (pentru RedDeath):

Ti am trimis asa mesaj pe privat! sa nu mai vada si altiiwinking

19 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca baieti sunt destui pe lumea asta, asa ca nu ai niciun motiv sa accepti un baiat care te-a dezamagit o data!

| neutrino a răspuns:

Nu.

| PeFuga a răspuns:

Uneori ciorba reincalzita e buna, dar daca nu ai incredere in el, mai bine iesi cu altcineva si indragosteste-te! Ai sa uiti de el daca te concentrezi pe o alta relatie!

| NameHarris a răspuns:

Pai nu este ceva normal ce a facut dar asa si-a dat seama ce a pierdut si s-a intors la tine cred eu ca va tine mai mult la tine de-cat a facut-o in trecuthappy

| OchiiCaprui a răspuns:

Si eu sunt de aceeasi parere nu neutrino, nu l-as mai putea ierta dupa ce a zis si a facut.
Dar e alegerea ta.

| alexandrafocus a răspuns:

Atata timp cat te-a lasat o data pentru o fata, o poate face si a 2, 3 oara.Mai bine lasa-l sa vada intr-adevar ce a pierdut!