| Lizzzz2001 a întrebat:

Hei! Eu m-am mutat intr-un oras si aici am cunoscut un baiat. Dupa 8luni de ne bagarae in seama, am avut insfarait o relatie care a durat 1 saptamana, si dupa m-a lasat, din motive de familie. Infine a trecut si dupa ceva timp am reluat relatia, dar ne certam incontinuu el era prea gelos, credea ca vorbesc cu baieti, etc. Si tot el m-a lasat. (2saptamani impreuna) Dupa asta el s-a sarutat la o petrecere cu cea mai buna prietena a mea (eu nu eram acolo) si eu ca sa-i intorc moneda m-am sarutat cu cel mai bun prieten al lui in fata lui, de mai multe ori laughing), intr-un final ajunsesem sa iesim toti 3 pe afara si eu sa ma sarut mereu cu prietenul lui laughing). Infine dupa 2 ani de stat in orasul respectiv am plecat in strainatate iar acum spune ca vrea o relatie serioasa, ca ma iubeste. Si pentru ca eu inca mai tin la el am acceptat ca atunci cand vin inapoi acasa sa avem acea "relatie serioasa". A trecut 4 ani de cand l-am cunoscut, nu ne vorbim prea des, dar cand o facem de fiecare data ne intebam ce simtim unul pentru celalat, si mereu e aceeasi chestie ca tinem unul la altul. Nu stiu ce sa mai fac, eu chiar il plac si vreau o relatie, dar cand e sa avem una pur si simplu nu merge, si amandoi suntem de acord ca vina e la amandoi dar tot asa nu merge.
Va multumesc ca mi-ati citit povestea laughing. Voi ce parere aveti despre asta? Fara comentari rautacioase, multumesc! :*

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ca nu are rost, cum s-a mai zis deja, va irositi timpul degeaba. Nu sunteti compatibili deloc, sunteti prea mici si tineri pentru o relatie serioasa si chiar nu are rost sa va irositi DEJA 4 ANI tot unul dupa celalat. Sunt baieti destui, nu vad de ce te limitezi la unul.

| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este ca va irositi timpul, amandoi, incercand sa infiripati o relatie. Nu sunteti facuti unul pentru altul. Incercati fiecare o relatie cu alt partener, că e mai bine.

| OldSoul a răspuns:

Si daca ati vazut ca nu merge, de ce va mai amagiti?

| vocea a răspuns:

Draga mea parerea mea este caa ar trebui sa o lasati mai moale este clar ca nu aveti nimic in comun si ca aveti nevoie de parteneri adevarati care sa va faca fericiti, astepti ceva ce nu va veni niciodata.
iti urez tot binele din lume, pacat ca fetele astea dragute ca tine gasesc numai ciudati

| BlackRose03 a răspuns:

Imi pare rau pentru felul in care te-a tratat.Nu ar fi trebuit sa reactionezi in acel fel, cred ca si el s-a simtit jalnic, dar ce trebuie sa stii e ca amandoi ati gresit. Uite, si daca v-ati impaca el iar te va lasa.V-ati despartit de 2 ori si el te-a lasat in ambele dati.Nu te mai lasa vrajita de vorbele lui.Mergi la el si spune-i direct "Am terminat!"
Oricat ar insista, nu ceda. Daca vrei s-o faci gandeste-te la ce ti-a facut, vei vedea cum o sa dispara iubirea.Ramai mai mult timp in strainatate si gaseste-ti pe altcineva(barbatii romani nu sunt cei mai potriviti), dar nu fa asta in graba.Trebuie sa iti placa de persoana respectiva, altfel l-ai putea rani si ai continua sa te gandesti la fostul.Cand vei fi sigura ca acel baiat e in orice privinta mai bun, iar tu simti ca poti incepe o relatie serioasa nu ezita.Fi sigura de tot ceea ce faci si nu lua nicio decizie in graba. Iubirea nu e totul, degeaba zici ca il iubesti daca va despartiti de fiecare data.Pentru o relatie e nevoie de rezistenta, incredere, puterea de a lupta pentru persoana la care ti, gusturi comune si aceleasi scopuri si vise.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca amandoi sunteti de parere sa va mai acordati o sansa unul altuia de ce nu? nu aveti ce sa ratati...
conteaza ca va iubiti si incercati sa fiti impreuna cu toate ca au aparut o gramada de obstacole intre voi

| NAT0 a răspuns:

Părerea mea e că dacă ai venit să ne ceri părerea e clar că încrederea în realția asta sau în el e 0. Eu zic să continui relația să vezi ce iese.

Răspuns utilizator avertizat