| Aliiiiiina7890 a întrebat:

Poate părea ciudată intrebarea, dar... Ce părere aveți de începerea vieții sexuale a unei fete in cadrul unei relații de tipul "fwb" sau chiar o singură aventura de-o noapte? Ar putea fi o experiență ok sau ar fi mai bine să aștepte să fie într-o relație serioasă?
Aștept cât mai multe păreri și rog seriozitate! Mulțumesc!

67 răspunsuri:
| Mogiojojo a răspuns:

Scuze ca iti spun dar e jalnic sa astepti baiatul ala de treaba care poate nu va veni niciodata. Nu trebuie sa fie nimic 'magic'. Oricum nu va fi. Va fi ceva gen: el fortand incercand sa o faca sa intre, ea: ma doare *** de mor. Daca as fi in locul ei as face la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important ie ca tipu sa fie ok, daca santeti in relatie serioasa sau doar prieteni este total irelevant. Totusi fa-o cu cineva cunoscut nu cu unu pe care l-ai intalnit in seara asta. Si foloseste prezervativ.

| whatevernvm a răspuns:

Dacă îți pui întrebarea asta probabil nu ești făcută pentru asa ceva.
Unii sunt super ok sa aibă relații de prieteni cu beneficii sau one night stand, pentru alții nu funcționează asa bine.
În ceea ce ma privește pot sa spun ca nu sunt genul meu, am încercat o singura data și nu prea ma mai încântă.
Alții pot trai foarte bine cu chestii de genul dacă nu sunt pregătiți de o relație. Depinde ceea ce îți dorești tu

| GouDidodino a răspuns:

Bine ar fi sa încerci si o sa-ti dai seama singura daca iti place sau nu

| Mosotti a răspuns:

O parere buna, ce treaba are o rel serioasa cu primul orgasm?! Eu am experimentat primul orgasm la 6 ani, deci nu aveam nici o legatura cu o relatie serioasa.

Foarte bine ca a descoperit orgasmul adica o placere. Asta daca nu-l cunostea de dinainte prin masturbare, dar sigur il cunoastea. E chiar mai bine, ca la o relatie serioasa va avea experienta.
De ce sa astepte o relatie serioasa? Nu are legatura una cu alta.

| Violleta2022 a răspuns:

Personal, nu cred ca o relatie de genul "friends with benefits" va duce vreodata la vreo relatie serioasa, sau casatorie.

| Emazio a răspuns:

Daca persoana cu care o face este experimentata atunci e ok, cred ca e irelevant daca o face intr-o relatie sau nu, vezi doar sa nu te atasezi de persoana cu care faci sex, si pentru ca nu ai experienta e destul de posibil sa se intample.
Insa ce sens are sa faci sex in aventuri sau cu un prieten cu beneficii, eu sunt baiat si nu vad o mare placere in asta. Cred ca are sens sa faci sex doar cu cineva fata de care ai o conexiune, fata de care ai emotii, nu cred ca sexul asa ca si cum ai bea apa.