| Spinoasa a întrebat:

Ce parere aveti de inceperea vietii sexuale la 17 ani?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Viața sexuală este pentru adulți nu pentru copii!
17 ani este cam intersecția dintre copil și adult!
Dacă ești fată ai putea să mai aștepți o vreme și totuși „ Citește din cărți de sexologie, despre metodele de evitare, ale unei sarcini nedorite!"
Deci înainte de asta, învață cum se evită o sarcină nedorită -toate metodele posibile- că la o adică, tu rămâi borțoasă, nu el!
Spălătură vaginală acidă, protecție biologică, ( sterilet), act sexual întrerupt etc.
Nici una nu este sigură singură, trebuie asociate simultan 3-4 metode de evitare sarcină.
El poate nici nu are habar, cum se pune un prezervativ și se vor rupe, în dușmănie! "
Ești cam tânără, pentru viața sexuală!
Din sex oral, nu vei rămâne borțoasă, iar sexul oral reciproc, se mai numește și 69.
Deci învață tu serios despre metodele de evitare a unei sarcini nedorite, și dacă tot nu mă asculți și faci totuși sex, chiar acum, cel puțin aplică simultan & asociat cel puțin 3-4 metode anti-sarcină.

12 răspunsuri:
| Youcomewithmeinhell a răspuns:

La 17 ani e foarte super e excelent iti garantez euwinking

| TTdsIulia a răspuns:

Viata sexuala se incepe atunci cand esti pregatita indiferent de varsta. este adevarat ca indicat ar fi sa o incepi cat mai tarziu dar 17 ani este o varsta destul de buna. tot ce conteaza este sa fii sigura ca prietenul nu o sa te paraseasca dupa ce o faceti. iar daca esti convinsa ca te iubeste si il iubesti. atunci nu ai dc sa iti faci probleme. totul vine de la sine important este sa te documentezi inainte in privintza riscurilor :* si sa te protejezi big grin mult noroc big grin sper ca te-am ajutat big grin

| HotChoclate a răspuns:

Mai mult conteaza cu cine o faci decat cand o faci(bine hai nici chiar la 12-13 ani).Nu iti fixa o varsta cand trebuie sa iti incepi viata sexuala.laso sa se intample normal, cand simti.Si app nu esti o usuratica daca faci sex inainte de casatorie(no way)sau cu tipul cu care o sa ramai pe viata( raised eyebrows ).

| Eღilia62 a răspuns:

Eu zic ca e ok, cam atunci ar trebui inceputa 17-18.

| Eღilia62 a răspuns:

@Gumitszaa
"Daca tot ai tinut-o pana acum o pierzi la 17?"Chiar asa, ori n-o ti pana la 17(o faci pe la 14-15)ori o tii pana mori...

| Monica_7453 a răspuns:

E bine thinking sunt altele care incep mult mai devreme.11, 12 ani. nu le inteleg X_x

| jojo_2491 a răspuns:

Daca ne gandim ca sunt copii de 10-12 ani care fac sex, 17 ani pare o varsta acceptabila, dar nu recomandata, mai ales pentru o fata.

| Piticuuu a răspuns:

Poi daca esti pregatita fizic si psihic si daca sti toate riscurile pe care ti le asumi si de ce sa te protejezi e ok...dar ar trebui sa astepti sa faci 18 ani si saf aci asta numai daca vrei!

| Sweetheart_5809 a răspuns:

La 17 ani e perfect.

| nIMic_3176 a răspuns:

Cam tarziu. dar merge.

| chipanoo a răspuns:

Unde dracu' a invatat Gumitszaa sa dea astfel de raspunsuri. asta ori e prea mica, ori vrea sa moara virgina. normal ca e o vrsta perfecta. tu ce zici la 50 e bine?

Răspuns utilizator avertizat