| Somebodyღ a întrebat:

Ce parere aveti despre inceperea vietii sexuale dupa casatorie?

9 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Acum câțiva zeci de ani, ai fi fost felicitata. Astăzi te-ai felicita singura dacă ceva nu ar merge happy

| mihai69 a răspuns:

O sabie cu două tăișuri.

| neutrino a răspuns:

Tatal fetei nu ar fi de acord, tatal baiatului, da, iar tinerii, cu siguranta ca da. Si totusi, aceasta problema inca ramane discutabila.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e o prejudecata, e aiurea. N-ai de unde sa stii la 16 ani, sau cand iti propui lucrul asta, ce o sa simti la 19 ani, sau cand o sa te mariti, iar dupa o vreme corpul cere sex, chiar daca inca nu a disparut frica.
In societatea de acum e un fenomen rar, pentru ca sexul e la tot pasul. In plus, pe vremea cand viata sexuala se incepea in noaptea nuntii, fetele se maritau la 16 ani, nu la 25-30, ca acum.

| sofisis a răspuns:

Este un risc foarte mare pe care ti-l asumi. Eu stiu un caz. S-au pastrat amandoi pana dupa nunta, si-au dat seama ca au MAAAARI probleme la acest capitol si au divortat.Deci...nu degeaba zic babutele de la tara ca "patul tine casa"

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca asa ceva poate sa aduca ceva bun. Doar daca cei doi sunt foarte norocosi!
Viata sexuala e foooooarte importanta intr-un cuplu si daca nu exista potrivire in pat o sa apara si alte probleme!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea mare riscul. Nu toti oamenii sunt compatibili sexual si corect fata de ambi parteneri ar fi sa stie ce fel de viata sexuala vor avea ca si cuplu.

| Vektor a răspuns:

O mare prostie!

Se prea poate ca acest fapt sa duca la divort sau o casnicie nefericita.

Doi oameni care vor sa-si petreaca restul vietii impreuna, ar trebui sa se cunoasca, din toate punctele, dinainte de a face acest important pas.

| SmokeyEye a răspuns:

Probezi o rochie scumpă abia după ce o cumperi, fără să știi dinainte nici măcar mărimea?