| ExistSiEuPeAici a întrebat:

Hello happy.
In curand este ziua mea de nastere... in fine. Si vreau sa-l invit si pe fostul meu prieten, nu pentru a ma impaca cu el, ci pur si simplu pentru ca vreau sa ramanem prieteni. De cand ne-am despartit si pana acum nu am vorbit. Si nu stiu daca ar accepta sa vina. Poate el nu vrea sa ramanem prieteni. Nu stiu ce sa zic. Oare ar trebui sa-l invit?
P. S. : Nu eu m`am despartit de el. sigh
Multumesc foarte mult love struck.

Răspuns Câştigător
| Adrian11690 a răspuns:

La Multi Ani! :d
--->acum sa trecem la "problemuta"deci... daca el s-a despartit de tine inseamna ca probabil nu mai vrea sa aiba contact cu tine dar fiindca numai odata implinesti varsta pe care o implinesti, poate va intelege.Insa daca refuza poate are el alte motive, infine nu ai de ce sa te superi...Baietii care se despart de prietenele lor(din motive nesemnificative ) SUNT NISTE PORCI!

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

1) La multi ani!:*
2) Mai intai ia legatura cu el si vezi daca vrea sa fiti amici/prieteni, si dupa sa ii propui sa vina la petrecerea de ziua ta.

:*

| VINTZU a răspuns:

Pai invita-l ca n-ai nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu l-as invita daca as fi in locul tau, pentru ca nu ai nimic de pierdut. Vezi atunci ce zice, ce se intampla, daca vine, daca nu, si atunci o sa vezi cu adevarat daca vrea sa ramaneti prieteni. Asa nu o sa afli niciodata daca tot te intrebi pe tine insati " oare vrea sa ramanem prieteni? ".
Sper ca ti-am fost de ajutor si iti urez de pe acum un calduros la multi ani si sa ai o aniversare fericita alaturi de cei dragi! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el inainte, sa-l intrebi daca ar fi de acord sa ramaneti prieteni in urma celor intamplate.
Daca va accepta propunerea ta poti sa-l intrebi daca vrea sa vina la ziua ta happy
Daca stii sigur ca nu-l mai placi, si invers, in caz ca ar putea reveni sentimentele daca interactionati unul cu altul, atunci poti sa-l inviti...big grin
Good luck

| GameMaster23 a răspuns:

Parerea mea este sa il inviti macar ai o sansa sa te impaci cu el, ca daca tu nu l-ai invita el s-ar supara parca si mai tare pe tine...
Parerea mea!
Funda?

| CristinasiVlad a răspuns:

Iti urez la multi multi ani si sanatate!
eu as zice sa nu il initi!
daca el nu are curajul sa vorbeasca cu tine nu ar trebui sa o faci prima ...ma intelegi!?
te pup pa si inca o data la multi ani!
imi dai o funda de ziua ta plss?

| lakrymotsa a răspuns:

Parerea mea este sa il suni si sa-l inviti. Daca nu vrea sa vina treaba lui, tu ai facut gestul de al invita. Daca nu il suni o sa creda altceva despre tine.Eu zic sa incerci!

| kalmizen a răspuns:

Daca el nu vrea sa mai fiti amici nu va accepta dar daca e de acord va acceptawinking