| andreeaaa1 a întrebat:

BUna! Prietena mea cea mai buna vrea sa fie cu baiatul pe care il plac eu.si cu care am fost. dar ea a zis ca ii place putin de el. I-am zis ca daca se baga cu el nu o sa-mi fie bine si asa ca nu imi e bine cand il vad cu actuala lui prietena. Tin foarte mult la el.Parca as fi indragostita.SI nu stiu ce sa fac nici nu ma baga in seama vorbeste cu prietena mea azi a luat-o in brate... iar pe mess il intreb cf zice bine apoi nu imi zice si tu? Acum mi-a zis ca se baga cu el? Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Mihai7best a răspuns:

S-a terminat nu poti sa il controlezi pe el sau cu cine iese...

| tomyK2011 a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine. Doar ca eu nu am fost cu el, doua fete se bat pentru el si partea nasola este ca stie ca il plac. Care e problema sa te impaci cu el. Ce o sa te omoare. Hahaha! Fa ce trebuie fato!tongue big grin :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa numai vb. cu ea no talking
inseamna ca nu iti. e c. m. b. p big grin sh. pe el incearc sa-l uiti. sad
sunt in aceeasi situatsie. probabil big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o situatie similara, in sensul ca tot asa cea mai buna prietena a mea s-a cuplat cu fostul meu prieten de care inca eram indragostita.Am suferit foarte mult dar am avut taria sa o rup definiti atat cu ea cat si cu el.Si acum imi e mult mai bine fara ei doi.Deci in concluzie daca asa zisa prietena a ta se baga pe baiatul pe care-l placi nu iti este prietena si deci nu ar mai trebui sa continui prietenia cu ea.Si baiatul respctiv se vede clar ca nu te mai place de aceea te sfatuiesc sa te uiti putin in jurul tau. sunt sigura ca sunt alti baieti care te-ar putea iubi asa cum meriti tu.

| ana1999_5745 a răspuns:

Invitai la cinema pe amandoi.Vezi cum reactioneaza. Daca tot nu te baga in seama spune-i sa aleaga intre tine si el. DAka il alege pe el nu veti mai fii prietene dar cand se va despartii de el vetifii din nou prietene

| Angee a răspuns:

In primul rand...asa zisa "prietena" nu prea iti este prietena! Nu se face asa ceva unei persoane dragi si apropiate. In al doilea rand, faptul ca el nu prea te baga in seama ar trebui sa te faca sa intelegi ca nu prea il interesezi.Partea buna este ca... tu ai sansa sa intalnesti marea iubire cunoscand un alt baiat care poate va fi oricum mai "tare" ca cel pe care il admiri acum. Eu zic sa nu pierzi timpul, energia si sentimentele pe cineva care nu te vrea si poate oricum nu te merita! Si ce daca nu te vrea? El e cel care pierde, nu?

| traficantaD3Dulce a răspuns:

Buna! O intamplare asemanatoare am avut si eu. Cel mai bine ar fi sa-l uiti. Ocupate de alte lucruri cum ar fi stai mai mult cu prietenele tale, sa iti faci un hobby sau sa iti gasesti alt prieten. O sa te simti nasol tot timpul daca te gandesti mult la el. Fa ce ti-am spus si totul va fi ok. Succes :*