| sweetchocolate a întrebat:

Baiatul care m-a placut f mult, si eu l-am placut dar nu m-am combinat cu el din diferite motive, in fine, inainte vorbea cu mine, se baga cu mine in seama pe mess, imi cerea webu chiar daca nu ne,, combinam", acum isi pune la status,, dnd doar alexandra", Alexandra fiind noua lui prietena, cica o duce dimineata pe ea la scoala si dupa aia merge el la scoala, el a zis ca nu prea o place ca e de putin timp cu ea.
Acum ma deranjeaza ca abia imi raspunde, desi eu stiu ca inca ma mai place cat de putin, desi nu mai imi cere web, nu prea se mai baga in seama decat rareori.

Faza e ca eu nu m-am combinat cu el din cauza parintilor, si stiu ca el a tinut f mult la mine, dar acum a vazut ca l-am ignorat si isi vede de ale lui.
Pe o parte il inteleg straight face

Dar totusi eu il plac, iar el nu mai vorbeste cu mine pentru ca crede ca n-are nicio sansa, adica asa e, pentru ca nu o sa ma combin cu el din cauza parintilor straight face [ my dad afla totul ]
Dar totusi as vrea sa vorbeasca cu mine, acum de cand are prietena nici nu ma mai baga in seama.
Ce sa facstraight face? [ nu vreau sa i spun de faza cu parintii, sa ma fac de rahat ]

7 răspunsuri:
| MissIndependenttt a răspuns:

Pff.SCumpa mea.vezi tuu.oh go onOdata ce l'ai refuzat,baiatul a trecut mai departe, asa ca objnuieste-te cu ideea ca nu mai poate fi al tau(nici nu a fost), insa acum are o prietena si ar fi frumos sa il lasi in pace.Normal ca acum odata ce este intr'o relatie nu te va mai baga atat de mult in seama.Deci asta este viata.happy

Răspuns utilizator avertizat
| MyShadow a răspuns:

El nu stie de ce nu sunteti impreuna crying? El crede ca nu-l iubesti, si-a facut alta prietena poate ca sa te faca geloasa sau sa te uite. Incearca sa pari geloasa, ca deja esti, sa-i arati suptil asta, daca vede asta isi da seama ca ti al el. Vorbeste cu el, nu-i spune de parinti, doar ca vrei sa fii impreuna cu el, insa nu se poate din diferite cauze. BAFTA!

| shadovv a răspuns:

Observ gelozie si imaturitate... mai bine ai citii o carte.

Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns (pentru sweetchocolate):

Cum adica "sa mi vad de treaba mea"? Pai e treaba mea sa raspund cat de adevarat pot la intrebarile de pe TPU. Daca la varsta de 14 ani nu poti discerne simple actiuni si nu poti sa te autocunosti atunci ai grave probleme... cum spuneam: mai bine ai citii o carte sau ai face alceva... altele sunt problemele vietii, tu ce traiesti sunt doar evenimente efemere.

| cRaZyYkiD a răspuns:

Nu te mai baga in seama poate pentru ca vrea sa te faca geloasa,dar daca il placi incearca sa vb cu el,fata in fata,sau sa vb cu prietenii sa ii spuna ca il placi,poate prin intermediul prietenilor vei reusi.Iar cu parintii,spune`le de el, adica incearca mai intai sa vb cu mama ta, ea isi intelege cel mai bine fata.Trebuie sa le spui adevarul,chiar daca u crezi ca nu va fi bine, macar incearca, cine stie poate te inteleg amandoibig grin.Baftawinking