| raluk3 a întrebat:

Buna prieteni! Cine imi poate da un sfat, sa scrie aici. Sunt o fata de 14 ani, am un prieten de 15 si nu stiu cum sa fac cu el, Il iubesc foarte mult si se comporta foarte frumos cu mine, e un baiat rautacios si asta imi place, de cateva zile ma duc mai mereu pe la el, el fiind singur acasa, iar apoi seara vorbim la telefon despre ce sa facem a 2-a zi. Mi-a spus ca asteapta sa ma fac mai mare daca vreau eu ca sa facem. I-am spus ca nu stiu cand, poate peste cateva luni. De exemplu aseara am vorbit la telefon despre ce o sa facem maine cand mergem la el, el mi-a propus multe lucruri neobisnuite, eu am fost de acord. Noi suntem de ceva timp impreuna si am mare incredere in el. Dar spuneti-mi sfatul vostru este bine sa facem de maine sau mai asteptam? Si ce o sa se intample daca fac de acum? Multumesc. Funda!

11 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Tu ca fata niciodata nu poti sa spui cu mana pe inima ca esti pregatita sa faci sex prima data, pentru ca oricat ai fi de sigura de asta, experienta in sine va fi cu totul alceva. Uneori doare la inceput, sau placerea in sine te poseda complet, incat nici nu observi cand ai umplut patul de sange (exagerez - nu curge chiar atat de mult). Ca baiat, daca tine la tine va spune ca te va astepta, dar daca te place, sa sfasie hainele de pe tine si sa te arda in toate pozitiile posibile e probabil singurul sau gand atunci cand il intrebi ce o sa faceti maine! E singur acasa? profita. La varsta ta astfel de ocazii nu o sa se iveasca prea des (mai ales ca amandoi locuiti cu parintii) si alt baiat probabil nu o sa fie chiar atat de dispus sa experimteze ca tine cat mai multe chestii (nu e nevoie sa spui asta pentru ca se citeste in randurile tale ca mori de nerabdare sa incerci tot ce ai vazut in filme, ba chiar mai multe tongue) Bafta si nu uita de prezervative / anticonceptionale. Oricata incredere ai avea in el se mai intampla si accidente.

| ionutzul31 a răspuns:

Viata e scurta. Daca n-o putem lungi, hai s-o facem lata laughing

P.S. :Iti traiesti viata asa cum crezi ca e cel mai binewinking

| Jigsaw a răspuns:

Ba,esti proasta? Traieste-ti dracu' copilaria ca ai toata viata in fata sa fii ****a.Asta a fost pe fata, fara trageri de cur, ca m-am saturat de generatia asta de distrusi care stiu ca prietena= sex.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Pai e treaba ta ce vrei sa faci cu corpul tau. Daca tu vrei s`o faceti n`ai decat dar nu e indicat sa iti incepi viata sexuala de la o varsta atat de frageda. Oricum daca chiar vrei si stii ca tu si acest baiat sa iubiti fa`o dar ai grijawinking

| gicuu1997 a răspuns:

Eu am 15 ani, am trecut prin aceeasi situatie, eram cu o fata acasa, si tot asa, planuiam ce o sa facem miine si am ajuns si la aceasta tema, si uite ca am incercat intr-o zi, da nu am avut curajul nimeni, am incercat in alta zi, si parca a mers, eram aproape dezbracati amindoi, si ea s-a oprit si a zis ca pleaca, am conduso pina acasa, si de atunci am mai iesit doar o data, dar aveam fantezia ft bogata, doar ca e greu in momentul dat sa faci totul, parca deja nu mai vreai, si in plus ca noi amindoi sintem virgini, asta a fost la sfirsitul lui august, dar incercati, poate veti reusi, daca ai curajul, funda?

| utilizatorull a răspuns:

Fac sex e o senzati beton ( oh go on) si dupa o sa-ti para rau dar fa-o daca vrei

| MariiLetz a răspuns:

Esti un copil...nu fa nimic pana la 17 straight face

| RloveS a răspuns:

Parerea mea este sa mai astepti
. 14 ani nu este o varsta adecvata ca sa iti incepi viata sexuala. Eu zic ca el daca te iubeste sa mai astepte. Daca o faci de acum apar foarte multe obligatii.

1. Trebuie sa mergi la ginecolog periodic
2. Trebuie sa iei anticonceptionale pentru a nu ramane gravida:*!

Sper ca ti.am fost de ajutor>big grin

| Lenu5ik a răspuns:

Pina la 16 ani nu se da voe sa ai relatii sexuale!
Il va inchide pe el pentru asta!
Ai grija...

| Lenu5ik a răspuns:

Daca vei face lucrul acesta mai itnii gandeste-te ca el nu e vesnic pentru tine si cind vei avea ani mai mari atuncea iti va parea rau ca ai incercat-o cu dinsul!
gandeste-te foarte bine inainte ca s-o faci!

| Clauddiia a răspuns:

Nu face asta...altfel iti va pare raw.