| anonim_4396 a întrebat:

Hei dragii mei prieteni. Am nevoie de sfatul vostru.

Am spus povestea mea de iubire.Sii m-ati ajutat mult, acum am nevoie de un sfat.
Am 17 ani si 7 luni si sunt impreuna cu iubitul meu de 1 an.
Ne cunosteam de mici copii insa nu am vorbit:d.Am trecut prin multe parintii lui nu erau de acord sa vb cu mine nu din cauza mea, dimpotriva ci din cauza bunicilor din partea mamei mele, parintii lui aveau sa le dea bunicilor niste bani si acestia i-au certut, in fine.Insa el a facut totul ca parintii lui sa ne lase.
Tin sa mentionez si lucrul acesta, el este la facultate insa simt si sunt 100% convinsa ca nu ma inseala si ca ma iubeste, se vede.A existat o cearta, de fapt toate incep din cauza mea. Era invitat de un baiat in oras si acela s-a adresat"sa mai vedem si noi ***", si el nu a acceptat a spus ca sta acasa ca nu are chef sa iese, si am vb toata ziua.Insa am avut o stare proasta si am inceput sa-i reporsez si mi-a trimis un mesaj"Eu te iubesc pe tine si esti singura fata la care tin cu adevarat si v-oi tine, si daca tu nu ai incredere in mine si nu iti dai seama ca te iubesc eu nu am pentru ce traii".Si m-am speriat, l-am sunat am vorbit, aseara a fost pe la mine si am stat de vorba mi-a zis ca nu o sa mai zica asa ceva ca eu cui raman apoi da ma iubeste enorm de mult.Si`l cred.I-am zis"da tu crezi ca v-om fi mereu impreuna? si mi-a raspuns"DA!, daca vrei si tu si eu nu am sa te las chiar daca imi spui zilnic asta".
Am sa trec la punctul culminant.
Astazi dupa 2 luni am hotarat sa trecem mai departe eu fiind virgina, m-am gandit mult la asta, si il iubesc enorm.Am hotarat sa mergem la un hotel sa ne simtim in siguranta.Insa am emotiilove struck,cand sunt cu el simt acei fluturasiiiii si`mi vine sa sar pe el sa-l iubesclaughing).
Poate daca nu as face`o cu cel pe care il iubesc, cand e momentul potrivit, altul poate o sa-si bata jocsad.Nu vreau sa ma grabesc si am o retinere insa acum, poate de la emotii, aseara ne luase putin valul la mine...Am teama "cum ma simt dupa, simt ca imi lipseste ceva",. Insa el mi-a spus ca o sa`mi fie intotdeauna aproape.
Acum 2 sapt am vrut sa-l pun la incercare i-am zis ca nu sunt pregatita acum, ma asteptam sa fie trist insa mi-a spus"Cand esti tu pregatita, te astept oricat e nevoie, am vorbit mai demult si mi-a spus ca are 1 an si 3 luni de cand n`a facut`o, si ma asteapta pentru ca ma iubeste, stiu ca ii e greu.
Insa asta m-a facut s`o fac, pentru ca el nu`si doreste asta, si l-am incercat de multe ori.sadVoi ce parere aveti?[FUNDITA]

5 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Daca el te iubeste si tu il iubesti si sunteti pregatiti, atunci de continui sa-l mai chinui? de fapt el este pregatit, tu?
ai aproape 18 ani sunteti impreuna de un an si ti-a dovedit ca te tine la tine cu adevarat...ce sa mai zicem noi, doar tu stii mai bine.Eu cred ca merita sa faci acest pas cu el, daca nu cu cu cine.
Vreau sa iti spun sa o lasi mai moale cu atatea incercari, sa pari ca devii complexata de anumite lucruri.

Acum cum te vei simti dupa.Nu o sa simti ca iti lipseste ceva, atata timp cat se va purta cu tine asa cum trebuie si o sa-ti dovedeasca si atunci ca te iubeste.Lasa-te putin purtata de val, nu mai pune semnul intrebarii dupa tot ceea ce face.Arata-i si tu ca-l iubesti asa cum iti arata si el.
Cam atat, relaxeaz-te si fi tu insuti si lasa-l pe el sa te conducawinking

| Azµre a răspuns:

Mai stai până la 18 ani, dacă a stat atât mai stă până faci 18 ani.

| Azµre a răspuns:

Atunci dă-i bătaie ce mai stai.
Dacă aveți și ceva romantic organizat cu atât mai bine
va merge perfect.
Un sfat totuși, folosiți un lubrifiant pentru prima penetrare, va face alunecarea mai ușoară și tot odată va diminua din durere happy
Mult Succes! Să ne spui cum a fost happy

| WildDream a răspuns:

Eu nu pot sa-ti zic decat sa aveti o noapte de neuitat happy
Si in rest sunt de acord cu Azure, e bun un lubrifiant prima data. Si nu uitati sa va protejati! Have fun big grin

| patri a răspuns:

Ai dreptate, baiatul pare ca te iubeste. Daca tu esti sigura de lucru asta, te simti pregatita si analizezi situatia, ca mai tarziu nu o sa regreti, ca nu te va parasi si asa, poti s-o faci. Sunt sigura ca te-ai simpti in largul tau cu el. Dar sincer eu nu as opta pentru hotel... Poate la tine sau la el cand sunteti singuri. :*