| andrey1991 a întrebat:

Vreau si eu sa ma la muresc de o treaba, vorbesc cu o fata care se nimerste sa fie in clasa cu mine la liceu ultimul an, amandoi avem 19 ani. La scoala tot imi da bipuri si are sclipirea acea in ochi stiu ca ii place de mine pentru ca se comporta altfel cu mine, am vorbit despre multe dar ea are un actual prieten. Eu i-am spus ca o plac si ca imi este draga si ca vreau sa ne intalnim o data sa vorbim asa fata in fata. Dar de aici nu stiu ce nu merge, imi spune ca abia asteapta sa ne intalnim dar totusi nu prea vad sa se intample asta. Asteapta ceva de la mine? Eu m-am saturat sa tot vorbesc cu ea pe mess si pe telefon, dar poate ca ma grabesc? Astep raspunsuri va rog.

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu mai aştepta.
Nu lăsa timpul să treacă.
Întreab-o dacă îl iubeşte pe actualul ei prieten.
Dacă spune că îl iubeşte, retrage-te din calea ei şi lasă lucrurile să vină de la sine.Treci peste ceea ce arată la suprafaţă.
Dar dacă nu îl iubeşte,poate ai vreo speranţă din partea ei...
Dar afă tu, întrebând-o pe ea.
Şi fii pregătit să accepţi orice răspuns.
Sclipirea din privire poate fi şi pentru el.
Nu vreau să te descurajez, dar e mai bine să fii pregătit pentru orice reacţie...

2 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Buna!

Poate e stresata de intalnirea ta incat prefera sa mai lungeasca timpul ...eu te-as sfatui so lasi putin sa te "caute". adica ia sa incerci s anui rasp la sms si tel decat foarte rar.sa vezy cum actioneaza /...big grin

| Musique a răspuns:

Pai.daca vb cu ea la tel si pe mess...incearca sa o intrebi daca ea tine intr-adevar la tine sau ii esti doar simpatic,probabil ca tine la tine dar nu l-ar dejamagi nici pe celalalt,sau incearca sa se desparta de acel baiat pentru a ramane cu tine...dar cel mai bine ar fi sa o intrebi ce vrea cu adevarat si pe cine ar alege in cazul in care te place

P.S. ai grija, incearca sa nu o "seci" cu prea multe intrebari deodata caci in felul acesta se va satura de tine si-l va alege pe celalalt big grin, dar trebuie sa fi optimist, deoarece exista sansewinking