| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni TPU:X... sa va zic problema mea, am nevoie de sfaturi asa ca vreau sa imi povestiti daca nu cer prea mult poate ati patit si dumneavoastra.deci sunt intr-o relatie cu o fata de 5 luni totul a fost ok pana acum vreo 4 saptamani cand a discutat cu varasa despre prieteni relatie si din astea (relatia noastra e la distanta de 200 si ceva de KM nu ne-am intalnit nici odatasad) deci pana acum era interesata de mine la maxim imi zicea ca ma iubeste des si ca sunt viata ei dragostea ei, chesti de genul.asa si dupa ce a vorbit cu varasa nu a mai fost la fel simt ca se indeparteaza de mine adica odata mi-a cerut chiar sa luam si o pauza da am refuzat categoric.sa va spun motivul de care nu ne-am intalnit tatal ei ne-a dat o pronba sau ceva de genu ca sa nu ne intalnim pana la anul in vara ca sa vada el daca relatia va fi serioasa.deci daca atunci imi spunea te iubesc si din astea acum imi zice nu am chef de vorba (nu vorbeste cu nimeni deloc) doar sta si asculta muzica rap si hip hop. deci ce sa fac simt ca imi iau campii ii tot dau mesaj ca ce face si din astea si ea n-am chef. este posibil sa ma insela sau ceva de genul. tinea la mine foarte mult ne faceam planuri de viitor si chesti si acum cand ma gandesc la ceva imi spune iar incepi cu planurile straight face ma doare asta pentru ca eu pana ma intalnesc cu ea numa in vise si planuri traiescsad mi-e frica sa ii spun asta si asa va zice bine cum zici tu straight face e foarte dureros va rooooooooooooooooooog ajutorsad

Răspuns Câştigător
| JustMe a răspuns:

Deci daca nu v'ati vazut niciodata ceea ce aveti noi nu se poate fi relatie. Gandeste'te ca pe mess fiecare e mai relaxat si zice ce vrea despre el, in viata reala totul e diferit. Si poate pentru ea ai fost doar o distractie, cineva cu care sa isi umple timpul cat sta pe mess, probabil de care sa isi bata joc. Iar acum ea s-a plictisit de tine. Nu vreau sa te intristez, dar asta este realitatea! Eu spun sa o lasi in pace si gata. Nu iti merita atentia. Sunt aproape sigura ca nu e nici pentru ea ceva serios. Eu personal vad relatiile astea pe mess o gluma. Daca vrei sa mai vorbim sau ceva da'mi un mesaj pe privat.

9 răspunsuri:
| Just a kid a răspuns:

Sincer parerea mea...despartitiva.in primul rand nu v-ati intalniti niciodata deci de ce s suferi pentru cineva pe care nul cunosti personal? in al doilea rand mi se pare ca se poarta foarte aiurea.cum sa zica"n-am chef de vb""bine cum zici tu". asa se raspunde? acum serios tie nu ti se pare ca te lupyi degeaba?

nu vreau sa te superi dar eu asta cred.sincer meriti ceva mai bun pentru ca pari un baiat cum putini se mai gasesc in ziua de azi, sensibili si care chiar tin la cineva.cautati pe cineva care sa te merite:*

| zizibela a răspuns:

Domane! intelege ca nu poti iubi o persoana la distanta! si nici macar nu v-ati vazut! probabil ca vara ei i-a spus ca e mult mai placut sa ai o relatie cu persoana sa te evzi zilnic cu ea sa cunosti sa vezi caracterul, cum se comporta cum vorbeste ce sentimente are, doar asa te poti indragosti cu adevarat de o persoana happy:X insa nu stiu tu cum poti trai din visee si iluziistraight face crede-ma e mult mai placut pe "viu"! pe net si la telefon te poti transforma poti fi ceea ce nu esti! oricum nu stiu zii sa va intalnitihappy sa lamuritihappy

| Yoana a răspuns:

Nu stiu ce sa zic e ciudat.adica sunteti impreuna de 5 luni si nu v-ati intalnit nikiodata? e acum ciudat nu am mai auzit, dar probabil ca de asta vrea sa ia o pauza adica cum sa fi ca un baiat pe acre nici macar nu l-ai vazut personal fata in fatasade trist, ar trebu sa va intalniti cat mai repede posibil pentru ca sa nu ai parte de o respingere si mai dureroasastraight face

succes

| Markus_4003 a răspuns:

Hei baete nu fii asa de incapatinat nu umbla dupa dinsa asa de mult las-o putin nu o suna las-o sa se gindeasca si la urma urmei esti baiet. Comporta-te ca un baiet.

parerea mea finala este ca trebuie sa o lesi sa se mai gindeasca sa fie singura si sa nu o SUNI nici un fel de SMS intru-un inteles nu ii da de stire nu ii da semne de viata.

bafta si nu uita de ce ti-am zis

| Doar eu_8334 a răspuns:

Pff si eu sunt intr-o situatie asemanatoare. Sunt cu un baiat tot de vreo 5 luni la o distanta de aproximativ 200km si la fel nu ne-am vazut. Vorbim zilnic cu orele la telefon ne intelegem foarte bine. Totusi ceea ce este intre mine si el nu o pot numi relatie. Noua ne-au zis prietenii sa incetam si ne-am incapatanat si mai rau. Dar ''relatia'' ta e cam complicata. Adica inteleg ca nu are chef odata. de doua ori dar nu tot timpul. Nu trebuie sa-ti fie frica sa ii spui ceea ce crezi si ce simti. Daca va zice ''bine cum zici tu'' mai mult ca sigur nu te merita... poate nu vrea sa mai continue ''povestea'' si nu stie cum sa iti zica. Fa tu primul pas si spune-i ce crezi.

Bafta!

Pa-pa!

| liljhon a răspuns:

Sal se intampla sa te indragostesti dar nu cum ai facut tu nu stiu mi se pare prea de tot sa te indragostesti pe net mai ales ca nu ai vazut-o niciodata in fata daca te iubea asa cum ai zis macar o data se vedea cu tine ai sperat prea mult unde nu era nevoie si genu de muzica pe care al asculta denota ce fel de fata e dar lasa ca va trece si pe viitor fi mai atent chiar daca o cunosti pe ne vb cateva zile si propunie o intlnire daca nu vrea nu o mai cauta parerea mea acum tu sti mai bine o zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragul meu, nu vreau sa te supar, nu vreau sa-ti distrug visele, dar intra si tu putin in contact cu realitatea, dragostea la distanta putini o pot mentine, si ea nu este pentru cei care nu s-au vazut niciodata, riscul e mare daca iti dai seama, tu iubesticeva imaginar, tu iubestio umbra, dar oamenii sa stii sunt ceva mai dur ca umbra sau imaginatiile, nu te-ai gindit vreodata ca te poti dezamagi amar cind o sa o vezi? si o sa regreti timpul pierdut, iti dai seama ca ea adevarata poate transforma tot in minciuna? parerea mea este sa renunti, dragostea de fapt ese un bumerang, las-o sa plece daca va veni, sa stii ca este a ta si daca nu va veni inseamna ca nici nu a fost, de ce sa lupti pentru ceia ce nu iti apartine?

| Mister5 a răspuns:

Ok deci o testez... adica zice ca se duce cu mamasa pana la tatal ei la lucru si dupa o ora mi-a dat mesaj " ce faci ingeras"

| Mister5 a răspuns:

Da just a kid multi spun asta ca sunt mai specialsmug din mai multe privintebig grin