| DouaPuncteD a întrebat:

prieteni sad!

vreau sa va povestesc ceva si daca se poate si un sfat kiss!

Am stat cu un baiat 5 luni fapt ca tineam si inca mai tin putin la el.problema este ca ne-am despartit din multe motive numai puteam continua, totus inca ne mai iubim! Insa mai exista un baiat care tine foarte mult la mine aproape zilnic imi face cadouri imi spune ca ma iubeste si ca ar vrea sa fim impreuna! Sincer il cred. Dar nu stiu. Sincer?! ei sunt foarte diferiti, adica nu stiu ce sa fac cu cine sa raman, fapt ca toata lumea imi zice sa raman cu baiatul " tandru si atent"?

Răspuns Câştigător
| Beatrice_5716 a răspuns:

Buna Deea. In primul rand vreau sa iti spun ca cel mai bine este sa gandesti cu capul. Sentimentele tale in acest moment sunt amestecate si nu vei putea alege intrebandu.te "pe cine plac mai mult". Ai spus ca vrei un sfat, eu iti voi oferi unul dar alegerea ramane a ta :*. Parerea mea este sa ramai cu baiatul care iti da cadouri si care iti spune ca te iubeste deoarece el chiar iti demonstreaza asta. Din moment ce te.ai despartit de fostul inseamna ca ai avut motive seriose. Nimeni si nimic nu te poate asigura ca acele lucruri nu se vor repeta si ca nu vei avea de suferit. Tine minte: daca s.a intamplat o data se va intampla si a doua oara. Deci eu spun sa ramai cu al doilea din moment ce cu el poti lua totul de la 0, fara certuri in trecut si fara alte motive de "scos ochii''. Mult succes si ai grija la alegerea pe care o iei! Te pop si iti urez o seara placuta in continuare :*

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,pai eu zic ca mai bine incearca cu baiatul care vrea sa fie cu tine, nu cu fostul.Ca din moment ce te-ai despartit de baiatul respectiv, inseamna ca relatia nu a mers, ceva a dus la ruptura relatiei.Acum depinde numai de tine si de sentimentele tale.
Daca iti place baiatul care vrea sa fie cu tine,accepta-l,merita sa incerci,merita si el o sansa,cine stie, poate ve-ti avea o relatie frumoasa.
Nu mai privi in trecut, prezentul e important.

| DouaPuncteD explică:

Mersi monik kiss

mersi tuturor! :X

| CrazyBambollina a răspuns:

Sfatul meu? ramai cu cel langa care te simti mai bine,cu cel pe care il iubesti sau ma rog dupa caz cu cel la care tii mai mult, gandeste-te la tine nu te mai gandi la binele nici unuia dintre ei, pentru ca ei daca ar fi intr-o situatie de genul asta ar alege fata cu care se simte mai bine. love yourself.pup.baftatongue

| Miniiii a răspuns:

Pai daca vorbim asa ei si mie mi s-a intamplat exact acelasi lucru si totusi am ramas cu baiatul pe l-am iubit si de care m-am despartit fiindca e greu sa gasesti o atractie spre altcineva si ei bine si el inca tinea la mine dar celalat a vrut sa treaca mai departe.Eu personal iti sugerez sa ramai cu cel care iti place.

| Lina_4442 a răspuns:

Nu asculta niciodata ce spune lumea! asculta-ti inima si sufletul! cine iti vrea tie binele? cine te cunoaste cel mai bine? ce stie de ce ai nevoie tu? Doar tu singura stii toate aste! da-i sufletul ce iti cere!