| Ana8567 a întrebat:

Prietenu' meu o sa plece in Italia peste cateva zilesad. Ma gandesc toata zioa la el...si nu stiu ce sa ma fac daca pleacaa.deci nu mai potcryingOare m-a va suna de acolo sau va uita de mine?cryingcryingcryingcryingcryingVa pleca pentru 1 luna

21 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

1 luna nu e asa mult draguta, relatii la distanta tin daca sunt stranse si e bine pentru tine ca nu sta pentru o perioada lunga de timptongue

| niki a răspuns:

Pai pentru o luna plangi tu asa tare? eu am plecat de aproape 8 luni de langa prietenul meu si vorbim si zilnic si ne iubim la fel sau mai mult! daca te iubeste va tine legatura cu tine,eu zic sa nu te panichezi prea tare! dragostea adevarata rezista! va fi greu pentru tine,dar e doar o luna si va fi din nou in bratele tale! gandeste-te ca acum ai un timp pentru tine,de iesit cu prietenele la cumparaturi, la strand, etc, si trece vremea!

mira
| mira a răspuns:

Te va suna in mod sigur. Dupa cum te plangeai credeam ca pleaca pentru 5 ani.

| pinkflower a răspuns:

Stai linistita, nu te mai stresa atata.
Ai un avantaj: vei vedea daca. chiar tine la tine si daca te suna si ii pasa de tine.

| dariaelena a răspuns:

Daca te iubeste asa mult eu zic ca te va suna.si prietenul meu a fost plecat si vorbeam la telefon, ne dadeam msg.Nu cred ca va uita de tine si in plus nu te gandi ca pleaca pentru 1 luna.gandeste'te ca o sa treaca repede timpu:*cu toate ca stiu ca e greu...

| AnnY98 a răspuns:

Fi sigura ca te suna si nu va uita de tine, binenteles daca te iubestewinking...ori cum pleaca doar pentru 1 luna deci capul sus...si happy ca nu pleca mai multhappy

| Simmsii a răspuns:

Pai. daca baiatul acela tine cu adevarat la tine sigur te va suna si se va gandi mereu la tine. nu te speria ca poate va despartiti. daca continuati sa vorbiti la telefon. si poate daca in unele zile nu te suna incearca sa il suni 1 -2 ori dar nu prea mult pentru ca ai sansa sa il faci sa nu iti mai raspunda. si totusi orice s-ar intampla tot la tine se va intoarce daca te iubeste cu adevarat happy,, ei bine succes in relatie si in aceasta perioada in care presupun ca va fi destul de grea pentru tine!

| lauthebest_8914 a răspuns:

Sa stii ca e si greu sa iti dai seama normal ca uita de tine...

| chakuza a răspuns:

Daca te iubeste nu te va uita sigur, daca nu te iubeste deja te-a uitat.

| PetreConstanta a răspuns:

Daca te iubeste vine daca nu te iubeste sa se duca cu Dumnezeu Iar tu sa nu fii suparata Poate tu nu erai pentru el sau el pentru tine Capul sus

| DenisaBiluta a răspuns:

Doamne si plangi ca pleaca pentru 1 luna?! aia imd trece nici nu`ti dai seama.primele 4`5 zile e mai greu apoi te inveti fara elsad cum au zis si ceilalti daca te iubeste va veni inapoi.si cu siguranta daca va putea te va suna mereuhappy

| Vooortex a răspuns:

Buna. Pai e simplu: daca gaseste pe alta acolo, va uita de tine si nu te va suna, iar daca nu gaseste pe nimeni acolo nu te va uita si te va suna.

Merit funda?

| unaboona a răspuns:

Sti cum se spune ochii care nu se vad se uita

| Bibuşca a răspuns:

Buna!
Daca va tine mult la tine nu te va uita niciodata chiar daca este plecat intr-o tara straina.Cum poti uita de el,cum te poti gandi ca o sa te uite vreodata.
Daca te iubeste, te iubeste foarte mult incat n-ar fi in stare sa te uite.
Puteti pastra legatura vorbind la telefon, pe messenger.Metode de comunicare.Vei pastra legatura cu el.In acestea zile cand va mai ramane in tara mai petrece timpul cu el si distrati-va.
Pa, pa!

| simmy_8381 a răspuns:

Bianca nu dispera. Dacă ţine la tine te va suna, totul va fi aproape ca acasă, dacă nu, va renunţa la tine. Uite, şi prietenul meu este plecat, de 1 an, insă asta nu inseamnă că am renunţat la relaţie. Ştii cum este? Distanţa are două roluri într-o relaţie: apropie foooarte mult două persoane, sau le desparte. Nu-ţi imagina că fiind acolo şi dacă te va suna totul va rămâne la fel, va intervenii îndoiala, gelozia, însă trebuie să ai răbdare. Peste ceva timp vei vedea altfel lucrurilewinking. Baftă si numai bine!

| veveee a răspuns:

Normal ca te va suna baiatu doar pleaca 1 luna depinde de cat de mult va iubiti bafta

| Damaris_8457 a răspuns:

Depinde cum este relatia voastra acum.
si eu sunt in aceeasi situatie.iar prietenul meu la inceput ma suna o data pe saptana.dar de la un timp i sa facut foarte dor de mine si ma suna aproape zilnic.
deci daca voi doi va intelegi bine acum.iar el tine la tine te va suna de cate ori va avea ocazia.

acum iti va demonstra intr-adevar cat tine la tinewinking

| Corinutsaa a răspuns:

Hei ...si eu sunt in aceeasi situatie. doar ca la mine va pleca peste 2 luni ...Cu siguranta o sa te sunee daca te iubeste.si daca esti sigura de iubirea lui nu trebuie sa iti faci probleme papuse :*!
Bafta sad

| Deloula a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi chiar asa de tare daca v-a pleca pentru o luna. daca te iubeste. nu te uita.winking si te v'a suna.winking nu mai fi suparata si gandeste pozitiv. nu mai pune raul inainte.winking

| madda_1470 a răspuns:

Stai linistita daca te iubeste o sa te sune:Xhappy
si nu o sa uite de tinehappy

| Babbiiii a răspuns:

Scumpa. Si eu trec prin asa ceva deja s-a facut si la mine o luna sad. Suntem de un an jumate impreuna iar cand mi-a spus ca pleaca a cazut cerul pe mine. Stiu cum este puppy dog eyes stiu ca te gandesti in fiecare zi la el. ora. minut. secunda... oh go on timpul nu o sa rezolve prea multe. Dar tinand cont ca e doar o luna nu ai de ce sa iti faci griji. Daca suntei de ceva timp impreuna nu o sa te uite kiss 0 sa te sune sigur tongue pentru ca. inchiupuieti iubita ca si la el ii este foarte greu. Ai mai grija de el si el de tine kiss orce ar fi sa nu va despartiti. multi spun ca relatiile la distanta nu tin oh go on dar uite ca tin. Increderea este cea mai importanta, Sper ca te.am ajutat cu ceva big hug si haide capul sus privirea inainte :* iubirea e ce conteaza mai mult... :*