| LittleDrop a întrebat:

prin martie vb cu un tip pe mess si dupa indelungi ore petrecute in fata pc`ului cu el imi zice ca ii place de mine si ma iubeste. eu nu i-am raspuns la sentimente atunci. urmeaza o periodata de vreo 2 luni in care vb doar ca amici, ii impartasesc si eu sentimentele, el fiind foarte bucuros. Am avut cateva certuri minore, n`au fost cine stie ceoh go on si desi el spune ca ma iubeste si mi-a dovedit asta in multe moduri, totusi am o indoialastraight face in ultimul timp pot sa zic ca [,] cam cad de proasta, nu stiu daca asta e cea mai buna exprimare dar eu avand mai multa treaba la pc chiar si in timpul vacantei, imi petrec cam jumatate de zi in fata pc`ului, dar si cand e vorba de iesit, ies o zi intreagabig grin adica [,] cateodata ma opresc din treeaba si las doar messu` deschis asteptand sa intre, sau stau mereu cu telu` langa mine asteptand sa dea un semn de viata sau il sun euhappy dar sunt foarte confuza nu stiu ce simt pentru el…adica m`am obisnuit sa vb cu el in fiecare zi. Si am vb si cu o prietena despre el si a zis ca el e baiatul pe care multe fete si l`ar doristraight face si a vazut si cateva dintre convorbirile mele cu el si a zis si ea ca se obs ca el ma iubeste…ma tin de mine de cateva zile sa nu vb cu el[adica sa vada si el intr-un fel cum e fara sa vb cu mine, ca odata n`am vb 2 zile si a zis ca i`a fost ff dor de mine], dar nu potstraight face stiu ca multi o sa ziceti "ce? relatie la distanta? Nu merge" sincer nici eu nu stiu daca se poate numi relatiestraight face adica…daca m`as desparti de el si eu si el am suferi multstraight face. orice sfat este bine primit, numai sa nu faceti misto va rog eu, eu chiar am pus si pun in continuare suflet in aceasta "relatie"sigh dar parca din aprtea lui nu simt mereu asta…

Răspuns Câştigător
| zayidee a răspuns:

Sincer, nu am inteles daca v-ati intalnit vreodata fata in fata, pentru ca pe messenger atat el cat si tu, se poate sa fi distorsionat realitatea, crede-ma am patit-o eu, am dat curs unei astfel de relatii, si pe mess el era visul oricarei fete, si fizic, si din pct de ved al comportamentului, ba cateodata il testam sa vad daca in certe situatii ar proceda conform.asteptarilor mele, si culmea trecea testul, si a venit emotionanta zi, in care ne-am vazut, totala dezamagire. Ideal ar fi sa nu iti pui sufletul pe tava, ai ci in lumea virtuala. mai testeaza-l si tu si vezi pana la urma ce decizie iei.

6 răspunsuri:
| Mya a răspuns:

Nu am incredere in povestile de "iubire" care se infiripa pe mess, cu atat mai mult daca nu v-ati intalnit pana acum si nu o singura data, fie si de mai multe ori.Mai devreme sau mai tarizu, unul din voi va rupe legatura, iar atunci, posibil ca doar unul sa sufere dezamgirea, realizand ca au fost doar iluzii.

| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Mai sincer daca nu v.ati vazuth niciodata el nu o ia ca pe o relatie ci ca pe o gluma de messwinking se intampla dess. dk e doar pe mess. nu e ceva. concret sti. el zicca te iubeste.ca te adora dar iese afara si o pupa pe alta. vezi. nu e ceva concret.tongue scuze. dar asta cred... succes:*

| LittleDrop explică:

@zayidee nu, nu ne-am vazut face to face... te-as putea ruga sa`mi dai exemple de astfel de "teste"?happy

| ioana_5584 a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie si cand m-am intalnit cu baiatul respectiv nu era deloc cum credeam. e ca si cum am vedea o vedeta la tv despre care stim anumite chestii dar cand ajungi sa o cunosti iti dai seama ca e diferita. Daca nu aveti nicio sansa sa va intalniti cel mai bine ar fi sa incerci sa il uiti pentru ca iti faci singura rau.Am mai cunoscut un baiat tot pe mess. el e din alt oras dar a venit la facultate la mine in oras si acum suntem impreuna de aproape un an si ne intelegem foarte bine.depinde de caracterul persoanei respective dar ca sa iti faci o idee mai buna despre cineva e bine sa il cunosti si in viata realawinking

| Eu.si.atat a răspuns:

Fata draga, nu te supara da ar fi mai bine sa-l uiti decat sa suferi mai tarziu si mai tare sau daca chiar vrei ca "relatia" sa continue vorbeste cu el si intreaba-l daca mai tine la tine. Sper ca te-am ajutat :*

| miruuuu a răspuns:

Nu cred ca este vorba de iubire. doar de obisnuinta.eu zic sa nu. ti bati capulk cu eloh go on.si cel mai bine ar fi sa-l uiti, adica sa. i dai ignore de pe mess:p.