| VreauRaspuns a întrebat:

De ceva tot vorbesc cu o fata si a ajuns sa imi placa(din discutie in discutie mi-a zis si de cine ii place ei)si acum 2 zile i-am spus ce simt pentru ea. Dupa acest episod am tot vorbit(mi-a zis si ce chestii nu ii plac intr-o relatie), dar mereu spune "Nu stiu ce sa zic" sau "Sunt confuza". Mi-a spus ca se intelege mult mai bine cu mine decat cu ala de care ii place (cu care nu prea vorbeste) si se simte mult mai in largul ei cu mine. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci ai grija, am un prieten care tot cu fete cu iubiti sau cu potentiali iubiti sunt. Nu pierde timpul degeaba! Daca iti place de ea, petrece oseara romantica cu ea uitandu-va la stele, ofera-i un buchet de flori, gasesti tu ceva si o saruti si incepeti sa fiti impreuna, daca nu, cauta pe alta! Nu pierde timpul degeaba, si apoi sa te trezesti ca esti in plus.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De obicei este bine sa-ti spui varsta atunci cand pui o intrebare, pentru a evita sa primesti raspunsuri destinate celor care au 10 ani. Tot de obicei nu intru in istoricul celor ce pun intrebari aici, dar acum am facut-o, si am fost surprins ca tu ai fi si student. Asta inseamna ca ai si o anumita varsta si pregatire, care, drept sa-ti spun, ma surprinde dupa felul si lipsa de maturitatea a intrebarii tale. Daca fata iti place, ofera-i un buchet de flori, dar sa nu fie si ultimul, si invit-o la un suc, sau la un spectacol in oras, ocazie in care tu poti sa-i spui ce intentii si pretentii ai de la o eventuala relatie cu ea. Nu uita sa-i spui cat e ea de frumoasa si interesanta pentu tine, ceea ce sunt convins ca nu vei spune mari minciunele. Multa bafta!

| VreauRaspuns explică (pentru neutrino):

Experienta am, dar asta e diferita... nu e ca celelalte... adica foarte diferita pentru mine. Am 17 ani big grin

| neutrino a răspuns (pentru VreauRaspuns):

Adica esti inca elev, nu student, asa cum ai afirmat nu de mult timp. Din pacate pentru tine, nu ai inteles ca aici, sub protectia anonimatului, ai marele avantaj de a nu-ti fi rusine cu realitatea in care traiesti, nu trebuie sa minti cine esti, cu ce te ocupi si ce varsta ai, asta daca doresti sa primesti un raspuns sincer si potrivit intrebarii tale. Daca tu doresti sa traiesti continua intr-o minciuna, este strict problema ta, dar nu avea pretentia celor din "jurul " tau sa te respecte in alt fel, chiar daca ei sunt virtuali prieteni.

| VreauRaspuns explică (pentru neutrino):

Am zis student la intrebarea respectiva ca sa ma incadrez intr-o categorie pe acea tema pentru ca "minunatul" stat roman nu oferea optiunea elev la problema mea.

| NoNameexd a răspuns:

Ar trebui sa nu grabesti nimic, sa nu o cauti exagerat de mult... Trebuie sa-i lasi si ei timp sa se gandeasca, sa isi dea seama. Graba strica treaba.So good luck!

| niceGirl7889 a răspuns:

Eu cred ca nu e cazul sa o grabesti, mai vorbiti asa, da-i de inteles ca cu tine va fi fericita, de asta au nevoie fetele, fa-o sa inteleaga ca esti mai bun decit acel tip, va merge..crede-mawinking fetele vor multa grija si atentie) staruete sa o impresionezi cit mai des prin gesturi dragute, puteti sa iesiti undeva, dar nu exagera, nu e tocmai nevoie sa para o intilnire, chiar deloc. principalul e sa ii placa ei)) bafta!

| Ionella_Nella_1997 a răspuns:

Eu zic sa o lasi sa decida singura ce vrea avand in vedere cu tu ti-ai afirmat sentimentele pentru eawinking