| anonim_4396 a întrebat:

Buna, prin sex oral se pot transmite boli? Adică cum îmi dai seama că are ceva? E fata normala, nu e vreo centurista sau cevalaughing intreb doar...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca da!
Bolile cu transmitere sexuala se iau prin absolut toate tipurile de sex: oral, vaginal si anal!
Nu-ti dai seama dupa nimic, ca anumite boli nu fac bube si nu stii daca are ceva persoana respectiva, dar ca sa previi asa ceva, folosesti INTOTDEAUNA prezervativul!
SIDA de exemplu, te contaminezi azi si apare la analizele medicale abia peste 6 luni, iar in 2-3 ani, esti deja mort.

| mihai69 a răspuns:

Da, sunt boli destule care se pot lu ȘI prin sex oral. Primit SAU oferit...
Dacă vrei să fii sigur că e sănătoasă, îi ceri analizele. Altfel nu ai habar ce poate să ascundă (sau chiar să nu știe că are).

| Andreeush a răspuns:

Da. Se pot transmite și prin acest mod.

| sofisis a răspuns:

Da, se pot transmite si prin sex oral. E ierelevant ca e sau nu centurista. NU prea ai cum sa stii decat daca o intrebi.

| melodrama a răspuns:

Https://www.csid.ro/......l-16834093

Tu nu te lasa dus ca e fata normala, curata si toate cele, cunosc un caz care a luat HIV de la o fata normala. Mare grija ce faci, ca o simpla distractie iti poate distruge viitorul.