| Phantasmagoria a întrebat:

straight face Problema e cam penibila, stiu ca nu e cazul sa vorbim depsre chestii din astea copilaresti. dar vreau sa zic cuiva.Am avut un prieten de 19 ani cu care m-am inteles super.Am fost impreuna o perioada buna. Dar a plecat in alta tara.si nu mai tinem legatura, inca nu inteleg de ce.Asta s-a intamplat acum jumatate de an. Inca il iubesc.Adevarata problema e ca am cunoscut un alt baiat care se poarta foarte dragut cu mine, credeam ca m-am indragostit cu el. Dar nu pot sa mai fiu cu nimeni. Asta simt. El a crezut ca totul e bine, ca suntem impreuna. E prea sufocant, imi zice tot felul de chestii,, dragute", ca ma place si ca sunt perfecta si imi da tot felul de porecle gen iepuras ingeras iubitico, si azi nu i'am raspuns deloc la telefon. Ma suna incontinuu, jur. Chiar si in acest moment suna ca un disperat si da mesaje ce am patit, ce s-a intamplat. Dar nu vreau nici macar sa ii zic care e problema, de ce il evit. Deja fiind trecut de miezul noptii, azi e ziua lui si ma simt oribil ca ii fac asta. Mi-a spus ca sunt speciala si chiar ma iubeste. dar eu nu simt acelasi lucru. De fapt, mi se face rau si tot ce vreau e sa fiu odata mare si sa fiu cu cel de 19 ani, pe care nu pot sa il uit...Nu stiu ce sa fac.Nu e nevoie sa va siliti sa dati sfaturi daca e plictisitor si prostesc. Dar prietena mea unica e plecata si se distreaza si nu vreau sa ii zic problemele mele. voiam doar sa zic cuiva.happy Daca spuneti,, of, ce nasol" e OK.happy

Răspuns Câştigător
| iza4ever a răspuns:

Pai...sincer eu ti-as sugera sa dai de baiatul ala de 19 ani de care este indragostita, prin mess sau sms sau cum vrei tu numa sa gasesti o modalitate sa vb cu el. Asigurate ca inca mai tine la tine, pentru e plecat de ceva timp, n-ai de unde sa stii, poate s-a indragostit de cineva dar ii e frica sa iti spuna sau nu vrea sa te raneasca...(asta a fost o presupunere, nu zic acum ca si-a gasit neaparat pe altcineva). Daca e si mai sunteti inca impreuna, spune-i tipului care te place acum, pentru ca iti dai seama ca se simte si el prost, ca tot il eviti si etc. Spune-i ca ai pe altcineva, dar fi blanda ca tipul poate chiar te place serios si nu ar frumos sa ii ranesti sentimentele. Daca e si numai esti impreuna cu tipul de 19 ani, treci mai departe, ori incearca cu cel de acum, ori asteaptea pe altcineva. Pentru ca daca e si numai esti impreuna cu tipul de 19 ani, nu are rost sa stai si sa te gandesti la el, cand ai multi care te plac sau te vreo placea.

Bafta:* Sper sa iei alegerea corecta.

5 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Încearcă să dai de tipul de 19 ani şi să te convingi dacă te-a uitat sau nu. Aşa, poate vei trece mai departe.
În privinţa celuilalt băiat... ar fi bine să îi spui adevărul sau să nu mai continui toată şarada asta, e ca şi cum ţi-ai bate joc de el. Dacă te iubeşte aşa cum spune, te va înţelege. Dacă nu, spune "pas" şi treci mai departe.
Spui că e ziua lui... într-adevăr, nu e frumos ceea ce îi faci. Sună-l tu, urează-i la mulţi ani şi minte şi tu că n-ai auzit telefonul, că aveai căştile pe urechi, orice.
Baftă! Sper să decizi corect ce vei face în continuare. Nu e bine să joci pe două fronturi. happy

| ProjectJackpot a răspuns:

Cel mai bine este sa-i lasi p-aia doi si sa te combini cu minewinking! Cati ani ai, mititico?

| Frumushica96 a răspuns:

Pai ti-as da si eu un sfat cu cine sa ramai dar habar nu am deci depinde de tine si de sfaturile celorlalti mult succeskiss

| DeliciousMe a răspuns:

Iubita e o situatie aiurea prin acre treci si te inteleg dar acum pe bune viata continua si cu alti baieti. dc nu ii dai tipului o sansa. lasate iubita de el daca te place asa mult raspundei zii ca esti ok doar ca nu ai auzit tel. gandeste-te ca poate el acolo in strainatate nici nu te mai tine minte daca intelegi ce vrea sa zic. meriti sa fii iubita oricine merita

| Roby_3413 a răspuns:

Ma. nu vreau sa-ti spun sa-l uiti pe cel pe care il iubesti si sa stai cu actualul...pentru ca stiu foarte bine ca inimii nu-i poti poruncii.si mai ales ca iubirile imposibile(mai mult sau mai putin)ne atrag mai mult...

. incearca sa vorbesti cu cel de 19 ani sa-i comunici ca inca te my gandesti la el...

.dar nu il face nici pe actalul sa sufere... raspunde-i la telefon... ureaza-i la multi ani (presupunand ca ink nu ai facut-o) si nu i-o face chiar de ziua lui. dupa asta incearca sa ii spui ca nu ii impartasesti sentimentele si ca vrei sa fii singura.