| anonim_4396 a întrebat:

problema mea este ca am iesit de 2 ori cu un tip mai timid si mai rezervat, si i-am aratat sa zic asa ca imi place de el, putin mai mult, cand am ajuns acasa mi-a trimis un mesaj prin care mi-a zis ceva de genul, sa am grija cu implicarea, el simte ca ma grabesc, si nu imi poate raspunde la fel, acest lucru s-a intamplat sambata, ieri, adica duminica ma cauta si ma intreaba ce fac, cum a fost ziua mea, eu ii raspund, apoi spune ca spera ca nu m-am suparat pe el pentru ceea ce mi-a scris, doar ca el nu vrea sa ajung sa sufar din cauza lui, i-am zis ca nu m-am suparat sa stea linistit, a mai continuat discutia apoi mi-a urat noapte buna.EU am inteles ca el ma place, dar vrea sa luam lucrrurile incet, azi de exemplu i-am trimis un mesaj de buna dimineata, si mi-a raspuns cu un simplu mersi la fel. apoi nu mi-a mai dat nici un mesaj, eu cred ca totusi daca dupa ce a vazut ca-mi place de el, a continuat sa ma caute, sa imi raspunda in continuare la mesaje inseamna ca vrea sa vorbim in continuare dar sa nu grabim lucrurile, voi ce parere aveti, cum trebuie sa ma port cu el?

Răspuns Câştigător
| Clausd10 a răspuns:

Nu prea poti sa iti faci o parere dupa 2 intalniri. Mai ramai cu el, incearca sa fii mai putin "entuziasmata" cand esti cu el, ca sa vezi in ce ape va scaldati. Poate e mai conservator din fire (si daca e, nu prea e bine), pentru ca oricat de timid ar fi... nu ar avea nimic impotriva sa ii arati ca il placi, dimpotriva, asta l-ar stimula si pe el. Succes.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Mai multa retinere nu ar strica.

| SkyPilot a răspuns:

Poate sa te placa sau poate sa vrea sa fiti doar amici. Trebuie sa te lamuresti singura, baietii nu prea cauta relatii de amicitie cu fete, pe de alta parte daca o fata face un pas catre noi si noi o placem, o acceptam cu entuziasm. Deci nu stiu ce sa cred despre el.

| AdiNutuu a răspuns:

Eu zic ca nu te vrea