| Julian1D a întrebat:

puteti sa imi dati niste sfaturi? Sunt impreuna cu o fata de cateva zile si cand ma intalnesc cu ea simt ca inima imi bate mai incet, mi se opreste respiratia si mi se imoaie mainile si picioarele si cand incerc sa vorbesc cu ea ma balbai si nu stiu ce sa spun.

Va rog frumos sa imi dati niste sfaturi.

multumesc

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trage aer în piept, te-ai îndrăgostit de ea!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

La tine, fenomenul se manifesta invers: atunci cand te intalnesti cu o fata care-ti place tare mult, inima bate mai rapid si mai puternic, de parca ar dori sa-ti sara din piept.La tine vrea sa se opreasca, dupa cum spui. Lasand gluma la o parte, asa este normal la inceput. Incearca sa va intalniti mai des si ai sa vezi cum ti se intaresc picioarele, si nu numai. Vorbeste cu ea orice: ce muzica ii place, ce filme, etc. Curaj si bafta! Asa am fost toti la inceput.

| raluk27 a răspuns:

Detaseaza-te putin de atractia fata de ea. De exemplu, imagineaza-ti ca vorbesti cu o verisoarahappy In felul asta, iti controlezi emotiile si esti tu insuti. Abordeaza subiecte ca: hobby-uri, scoala, muzica, filme, intamplari amuzante, planuri de cariera, familie, animale etchappy Sunt foarte multe subiecte mai ales la primele intalniri. Nu lasa sa se astearna linistea si evita pauzele de conversatie foarte lungi. Ai sa vezi ca lucrurile de la sine. Ea o sa povesteasca o intamplare si o sa-ti aduca aminte ca ai trecut si tu prin ceva asemanator si tot asa. Arata-te mereu interesat de ea. Tuturor ne place sa vorbim despre noihappy

| Morphines a răspuns:

De la emotii, draga. Comporta-te normal, ca si cand o cunosti de cand lumea...winking

| madalinamadu a răspuns:

Esti indragostit...incearca sa iti pastrezi calmul si sa iti imaginezi ca vorbesti cu sora sau verisoarabig grin

| Turdeanul a răspuns:

Pana la urma o sa te paraseasca daca o ti tot asa incearca sa mai discutati sa o inviti la suc sau la ceva

| Ingerasulinocent a răspuns:

Intai de toate, peste cateva zile, ai sa te obisnuiesi, deoarece sunt cateva simptome ale faptului ca esti indragostit.

| Julian1D explică:

Puteti sa imi spuneti ce as putea vorbi cu ea?

| Alexandra_Ghioculescu_1996 a răspuns:

Esti indragostittttt... incearca doar sa te calmezi si sa vorbesti cu ea