| Marianaaa69 a întrebat:

Am avut și eu iubit, sau încă am și ne-am văzut după el vara a plecat la lucru în stainatate la sora lui, cât timp a fost acolo vorbeam zilnic, povesteam tot, îmi spunea despre familia lui, despre tot. Dupa ca a lucrat 5 luni și luat concediu o săptămână de Crăciun dar înainte cu 2-3 săptămâni sa vina acasă s-a schimbat, nu îmi scria și nu îmi mai spunea nimic iar eu care îl întrebăm spunea ca îl stresez ca se duce nervos la servici, l-am lăsat în pace pana când a venit.Cand a venit în tara voiam să mă văd cu el așa ca l-am căutat eu,dar mi-a spus ca e ocupat ca nu poate și ca seara se duce în club cu prietenii, nu am reușit sa ne vedem. Dupa o săptămână ajuns în Germania am vorbit și mica spus ca nu a vrut sa ne vedem fiindcă era toată lumea acasă de Craciun și se afla prin sat și nu vroia sa îmi fac probleme. Tot atunci m-a întrebat dacă am vorbit și m-am văzut cu vreun băiat fiindcă îl interesează aspectul asta ca vrea sa mă respecta și sa am grijă de mine, ne-am văzut și web seara și când vorbeam prin mesaje și îl întrebăm de sora lui îmi răspundea,, Ce e cu atâtea întrebări ".Nu am mai vorbit și nu îi înțeleg comportamentul, tine la mine? Îmi spune ca o sa ne vedem în februarie în siguranță și o sa stăm cât de mult vrem (Noi stăm la sat, și nu e ok sa ai iubit de mica, eu am 16 ani și el 26). înțelege cineva ce vrea, tine la mine?

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Ar trebuii sa te ia mai usor, avand in vedere ca ai doar 16 ani.
Sa intelega unele chestii.
Apoi, din intrebarea lui tine la tine, dar probabil ii e rusine ca esti prea mica pentru el ( am zis probabil ).
Seara buna.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca si-a gasit alta mai de varsta lui nu un copil ca tine. Bravo lui.

| Marianaaa69 explică (pentru darrio2007):

Cu ce sunt eu copil?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Marianaaa69):

La 16 ani doar nu esti femeie, esti un copil, diferenta de vârstă dintre voi este enormă, tu 16 el 26. vezi ti de scoală lasa barbatii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Marianaaa69):

Psihic draga, psihic. 'telectual. Datorita modului in care vezi viata. Faptul ca esti fertila si poate ai masurile 90-60-90 e fix irelevant. Nu ti-a spus-o ca pe o jignire, asta e realitatea.

| darrio2007 a răspuns (pentru Marianaaa69):

Cu 16 ani ai tai. Fața de 26 ai lui. Vrei sa spui ca esti femeie? Pacat de copilaria ta.

| Marianaaa69 explică (pentru darrio2007):

Ce este atât de mare diferența de 10 ani? ...intre părinți mei e diferența tot de 10 ani și se iubesc

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Marianaaa69):

Nimic nu e general valabil in viata asta. Ai tai parinti nu sunt esantion reprezentativ pentru atatea posiilitati si tipologii de oameni.

| darrio2007 a răspuns (pentru Marianaaa69):

La maturitate nu prea conteaza. Dar cand tu esti un copil iar el este deja adult sa stii ca (scuze cacofonia ) conteaza. Tu esti la varsta la care trebuie sa ai alte prioritati. Scoala, o cariera in viata. Nu trebuie sa iei ca sablon pe parintii tai in acest mod.

| Marianaaa69 explică (pentru darrio2007):

Chestia oi ca l-am lăsat în pace și când vreau sa vorbesc cu alt băiat mă gândesc la el și nu pot. Nu pot sa mă sărut cu altcineva fiindcă nu e el.

| darrio2007 a răspuns (pentru Marianaaa69):

Aici am vrut sa ajung. Daca erai mai mare cu 4-5 ani gandeai altfel. Probabil ca este si primul din viata ta. Imaturitatea ta, chiar daca nu recunosti asta, te face sa gandesti in acest fel. Gresesti. Pe parcursul relatiei, daca va continua, vei vedea diferenta de gandire dintre voi. Sa stii ca am destula experienta de viata, la 40 si ceva de ani ai mei. Deci ti-o spun din proprie experienta.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Tu pune mana si invata si lasa-l pe tipul de 26 de ani, ca nu da 2 bani pe tine. Minimum de respect nu are fata de tine, te tine roata de rezerva si te asigur ca el umbla cu altele.

| fatatha111 a răspuns:

Parerea mea este ca tu sa nu fii atat de credula
probabil are pe altcineva acolo
INCEARCA SA NU TE LASI PACALITA
SUCCES

| Larisa2102 a răspuns:

Bună...eu zic ca nu tine. Diferenta de varsta face diferenta. Nu zic ca e o greseala sa stai cu el, pana la urma este viata ta, dar gandeste-te de ce ar sta un baiat de 26 de ani cu unu de 16 ani. Hai sa iti raspund eu: sex! Am avut o prietena care de la varste foarte mici vorbea cu baieti mai mari, tot asa si ei o,, vrajeau,,: Esti viata mea!, Te iubesc! Pe tine te respect cel mai mult! Astea sunt doar texte pentru a obtine ce vor ei. Ea a gresit, a facut pasul si aia a fost, insa ea nici acum nu constientizeaza ca nu bine, ca baiatul nu o iubeste.
Probabil tipul cu care vorbesti, intre timp are alte relatii, adica sigur are, totusi o fata de 16 ani nu e atat de experimentata ca una mai mare. El se comporta cu tine asa ca te,, vrea,, insa nu te iubeste.
Zic sa pui punct acestei,, relatii,, sa cauti un baiat mai de varsta apropiata unul de 18, 19 ani si nu mai visa, pentru ca tu esti cea care va regreta mai tarziu.
Sper ca intelegi ce vreau sa zic si ca te-am ajutat cu un mic sfat!