| Anonim31189 a întrebat:

Buna/Salut.
Am si eu o dilema.
Tot vorbesc cu o fata si in final i-am spus ca o plac etc.Ea mi-a spus ca si ea ma place.Nu am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine pentru ca eu vreau mai intai sa ne cunoastem mai bine.
Si totusi, am intrebat-o odata daca iese afara intr-o zi si a spus cred ca da. Apoi eu i-am zis dar doar cu mine.Si ea imi spune aa, nu cred.Nu imi place,nu ma simt bine, nu intelege gresit.
Eu acuma ce sa fac? sa stau sa vorbesc cu ea doar la telefon si mesaje ca nu-i place ei sa stea cu mine?
Nu am mai vazut asta in viata mea.Sa iti placa o persoana si totusi sa nu vrei sa stai cu ea.

8 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Eu zic ca nu are multa experienta in relatii si poate e si putin timida. Iti zic asta pentru ca si eu eram asa la inceput si nu imi placea sa ies cu baiatul care imi placea, ma simteam stingherita, si imi era putin frica de ceea ce o sa se intample. Trebuie sa ai rabdare cu ea, daca tu chiar vrei sa fi cu ea atunci ai rabdare, vobeste cu ea cum vrea ea, la telefon, pe mess cum o fi, si in timp o sa se destinda. Incearca sa iesi cu ea si cu alti oamenii ca sa se acomodeze macar putin cu tine. Cand o sa vezi ca se apropie de tine mai mult incearca sa o inttrebi iar, si daca tot nu prea vrea poti sa o intrebi de ce ii e frica(nu uita sa o asiguri ca nu te superi si ca nu va fi nici o problema daca iti va zice), iar daca zice cam ce ti-am spus eu in primele randuri (despre mine) poti sa ii zici ca veti face doar ce vrea ea si nu o vei forta sa faca nimic atata timp cat ea nu vrea sau ca nu o sa te apropii de ea daca nu vrea nici astalaughing. IMPORTANT e sa ai rabdare si vei vedea ca va fi mai bine. Succes! happy

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Ba asta! ai speriat fata, nu mai propue fetelor asa ceva ca nici una nu o sa iasa cu tine, mai bine va intalniti de cateva ori intr-un cerc de prieteni ca doar din comportamentul cu altii iti poti da seama ce fel de caracter are o persoana

| unknøwn a răspuns:

Să-i spui unei fete că-ţi place de ea e cea mai mare greşeală pe care poţi s-o faci.
Alungi orice urmă de atracţie, asta în cazul în care fata nu e înnebunită după tine.
Aştept să mă contrazici, să-ţi dau şi explicaţia.

| Quart a răspuns (pentru unknøwn):

Ai mare dreptate! Se mai poate face ceva astfel incat sa o poti atrage? happy

| unknøwn a răspuns (pentru Quart):

Depinde de cât timp vă cunoaşteţi şi cât de bine te cunoaşte.
Dacă te cunoaşte de mai bine de 2 săptămâni şi nu manifestă nici-un interes, slabe şanse să manifeste pe viitor.

| WildDream a răspuns:

Poate e mai timida sau poate nu considera ca te cunoste destul de bine incat sa iasa singura cu tine.
Mai bine iesiti cu niste prieteni, abia vedeti daca atractia e reciproca si in absenta calculatorului si telefonului. Dupa ce s-a mai obisnuit cu prezenta ta abia atunci o mai poti intreba daca vrea sa iasa doar cu tine.

| tzus a răspuns:

Nu vrea sa se implice intr-o relatie....sau pur si simplu a spus un lucru care acuma il regreta probabil.

| Americanlife a răspuns:

Probabil se teme sti tu de cine