| anonim_4396 a întrebat:

tocmai ce mi-a spus baiatul de care imi place ca ii place de mine. Si m-a intrebat ce sa facem? Dar eu am spus ca nu imi place de el si ca suntem prieteni, ca ma simt cumva asa sa ii zic ca il plac. si dupa am mai vorbit, dar vad ca el parca are ceva acuma, cred ca e suparat. Ce sa fac acuma?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Anunta-l ca totul a fost doar un test si nimic mai mult, pentru a vedea cum va reactiona. Ii spui ca ai sentimente identice cu ale lui si doresti sa formati un cuplu. Spune-i ca te-ar face fericita daca te-ar invita la o plimbare doar in doi. Vei vedea ca totul este mult mai simplu decat ti-ai putea inchipui. Succes.

| Doub a răspuns:

Doamne, ce bleagă eşti.
Îţi place, te place, de ce mai pierdeţi timpul?
Îi trimiţi un mesaj şi îi spui că şi ţie îţi place de el, bla, bla, dar ţi-a fost teamă, habar nu am.

| EaSports a răspuns:

Spune-i ca nici tu nu stii ce sa faci in asa momente. Dragostea est un lucru care te-a facut sa raspunzi asa. Spune-i ca-l iubesti inainte ca el sa-ti spuna, dar nu ai avut curajul sa-i destainui asta. Cand vorbesti cu el si daca vezi ca inca mai poarta suparare atunci pupa-l usor pe obraz si spune-i ca dragostea fata de el e neexplicabila.