| anonim_4396 a întrebat:

Buna/Salut. Am stat cu o fata 4 luni.Intr-o zi a venit la mine la camin o fosta prietena. Prietena mea stia de tipa asta doar din ce i-am spus eu. Tipa venise, sa ii dau ceva. A stat 30 de min si a plecat. De fata a fost si colegul de camera. Cineva i-a spus prietenei mele ca a venit o fata la mine si i-am recunoscut ca a fost ea. De atunci o tot tine pe a ei ca am inselat-o si ca m-am culcat cu tipa respectiva, iar acest lucru nu este adevarat. De atunci am incercat tot ce e posibil si imposibil sa ii demonstrez ca nu am facut nimic cu ea si ca vreau sa fim impreuna, dar nu ma crede. La inceput nu credeam ca o fie ceva serios cu ea, dar cu timpul mi-am dat seama ca ea este aleasa si nu vreau sa o pierd dintr-o prostie ca asta. Relatia noastra a fost una mai foarte faina cu poezii de dragoste... flori multe ..etc. Eu am 22 de ani si ea tot la fel.Suntem despartiti de 3 luni..in tot acest timp am mai adus discutia referitoare la relatia noastra dar ma evita direct si nu mai vorbeste cu mine. Spuneti-mi ce sa fac sa fim din nou impreuna. Am vorbit cu ea, i-am explicat...dar in zadar. Vreau in septembrie sa ma duc la poligraf cu ea de fata, dar nu cred ca vrea sa mearga. Chiar daca nu o sa mai fim impreuna vreau sa ii demonstrez ca nu toti baietii sunt la fel ( dupa cum sustine ea ) si de aceea ma gandeam la poligraf. multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Joker1958 a răspuns:

Poate cauta sa va despartiti si acum a gasit motiv, poate ca i-a spus altcineva vreo minciuna sau poate doar e ea foarte speriata de gandul asta

| seby19 a răspuns:

Poti vorbi cu tipa care te-a vizitat atunci si colegul de camera sa iti fie martori ca nimic nu s-a intamplat. Daca tot nu crede... spune-i ca e imatura atata timp ca nu a demonstrat ca ai inselat-o(eu unul asa o pot caracteriza) si ca aveai asteptari mai mari de la ea. Dupa care fa o pauza in a mai lua contact cu ea.

| Marius2deM a răspuns (pentru seby19):

Am facut asta.dar nu vrea sa creada.si da..este imatura dupa cum se poarta.pauza am luat-o deja.de 3 luni suntem despartiti.si vorbim odata la o saptamana poate chiar doua.

| seby19 a răspuns (pentru Marius2deM):

Insa i-ai spus ei in fata ca e imatura? De vreme ce nu cunosc persoana nu pot sa dau un raspuns care sa te ajute 100% dar mai incearca o data si zi-i ca e ultima incercare pe care o faci, ca efortul nu merita(sincer, chiar nu merita)

| neutrino a răspuns:

Chiar daca ai 22 ani trebuie sa recunosti ca esti putin prostut.

| Ekcstsy a răspuns:

Daca nu are incredere in tine nu cred ca merita sa iti mai bati capul cu ea sincer... Daca ai incercat in atatea randuri sa o convingi si nu ai reusit inseamna ca nu are sentimente in ceea ce te priveste.

| soriinaa a răspuns:

Nu e neaparat imatura, e destul de normal sa se supere urat pe tine pentru ce ai facut. Eu una nici n-as mai vrea sa-l vad pe prietenul meu daca ar aduce pe vre-una la el acasa. Daca chiar era atat de important ce aveai sa ii dai tipei, puteai sa o chemi si pe prietena ta, sa fie de fata sau puteai sa te intalnesti cu tipa aia oriunde altundeva, nu la tine in cameraa, chiar nu inteleg pentru ce ai chemat-o la tine. Pune-te putin si in locul prietenei tale, sa-si fi chemat ea un fost prieten la ea acasa, ce parere ai fi avut? Ti-ar fi convenit? Nu prea cred. Sincer, eu ca fata, daca as fi in locul ei, nu cred as putea trece peste. Si chiar daca as putea, intotdeauna m-as gandi ca daca chiar m-a inselat. Acum, din ce zici tu ai facut tot ce-ai putut. Las-o un timp, nu mai vorbi cu ea deloc. Si dupa roag-o din nou sa te ierte, cumpara-i ceva frumos si roag-o sa fiti din nou impreuna. Daca nu merge, asta e. Gandeste-te ca asa a fost sa fie. Sperr sa va impacati si data viitoare gandeste-te de doua ori inainte sa mai faci de-astea. Baftaa;*