| dreamgirl94 a întrebat:

Treaba e foarte complicata..eu am stat cu un tip cam o luna.el a fost intr-o excursie cu multi colegi de facultate din care si o tipa A.
Ieri,prietena mea cea mai buna mi-a spus ca o tipa l-a intrebat:ce-ti mai face prietena? iar el a raspuns :care prietena? x,y sau z? si ea a zis nu mai... fata aceea,i? iar el a zis:nu,am stat doar o noapte cu ea.(nu stiu daca e adevarat)eu m-am intalnit cu el, i-am spus ce mi-a zis tipa in speranta ca primesc un raspuns.el m-a intrebat care sunt x, y si z.eu am sunat-o pe tipa care mi-a zis si a zis:a stat cu A in excursie.iar eu am inteles culcat.el a sunat-o pe A si pe prietenul ei si le-a zis ce a spus tipa aceea...ei au sunat-o pe fata si i-au cerut explicatii iar ea a negat tot.(nici macar faza ca a spus ca a stat cu ea nu a recunoscut-o)apoi fostul meu a rugat-o pe prietena mea cea mai buna sa ne vedem toti 3 sa vorbim(ea fiind mega suparata pe mine)el a spus ca daca afla de la cine a plecat povestea o sa i rupa picioarele persoanei respective. apoi tipa a spus:eu nu am zis culcat, am zis stat..atunci mi-am dat seama ca de fapt gafa plecase de la mine. tipul s-a uitat urat la mine, am inceput sa plang instant. apoi m-a lasat la masina mea si a plecat.i-am spus de 10 de ori ca mi pare rau,prietenei mele la fel. apoi i-am sunat pe A si pe prietenul ei sa le cer scuze. tipul a vorbit foarte frumos cu mine, mi-a zis ca e ok, sa nu mi fac griji(desi fostul meu a zis sa ma astept la ce e mai rau ca o sa se razbune pe mine).
Pe la 4 fostul meu a venit la mine sa vorbim.mi-a spus ca i pare rau si ca ma vrea inapoi.dar nu stiu ce sa cred? e razbunarea lui sau chiar vorbeste serios? voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta eu nu stiu, tu ai putea banui, dar poate nici el nu stie cu siguranta ce idei ii vor veni in minte. De aceea, oricand auzi de el sau de orice care are legatura cu el, fi cu ochii in patru, mai bine pleci, ii intorci 'figura' dar nu te lasi batjocorita.
Mai scrii ce se va mai intampla pe parcurs. Pana atunci, fi vigilenta si cu bagare de seama. Banuiesc... faptul ca el ar putea gasi alte modalitati de a se razbuna, pana ii trece, daca cumva ii va trece. Daca e un tip impulsiv, ar putea gasi modalitati destul de ostentative de a se razbuna, daca nu, poate altele mai subtile, depinde de om si de caracter.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic asa... vrea sa se razbune pe tine pentru incurcaturile pe care le-ai creat. De ce-ti plac complicatiile? Pe viitor fi mai atenta. Chiar daca ai curajul sa-ti inseli "iubitul" nu te lauda. Paste fericit

| dreamgirl94 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi-am inselat iubitul...

| anonim_4396 a răspuns (pentru dreamgirl94):

Pe viitor... daca vrei sa-ti inseli iubitul, nu te lauda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar avea niciun motiv sa se poarte mai bine cu tine sau sa nu se razbune. Deci evident - nu te impaca, asta daca nu vrei sa fi calcata in picioare si alte neplaceri pe care sunt sigura ca deja le prevezi.
Te sfatuiesc sa nu accepti.

| dreamgirl94 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.asta am si facut.dar la ce sa ma astept oare mai departe?straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru dreamgirl94):

Asta eu nu stiu, tu ai putea banui, dar poate nici el nu stie cu siguranta ce idei ii vor veni in minte. De aceea, oricand auzi de el sau de orice care are legatura cu el, fi cu ochii in patru, mai bine pleci, ii intorci 'figura' dar nu te lasi batjocorita.
Mai scrii ce se va mai intampla pe parcurs. Pana atunci, fi vigilenta si cu bagare de seama. Banuiesc... faptul ca el ar putea gasi alte modalitati de a se razbuna, pana ii trece, daca cumva ii va trece. Daca e un tip impulsiv, ar putea gasi modalitati destul de ostentative de a se razbuna, daca nu, poate altele mai subtile, depinde de om si de caracter.