| ruxy333 a întrebat:

Am o problema...va rog mult raspunsuri! Am fost impreuna cu un baiat dar mama mea nu a fost de acord noi am continuat sa ne vedem oricum pana cand am observat ca toti nu sunt de acord cu relatia nostra chiar nu am avut idee de ce, asa ca ne-am prefacut despartiti.Am iesit intr-o zi cu grupul nostru de prieteni si mie mi s`a parut ca se cam da la o fata (o prietena de`a mea) Asa ca i-am spus in particular:Ai venit sa stai cu mine sau cu ea? Iar el a zis: Dar noi parca suntem despartiti! Am suferit la aceste cuvinte asa ca nu am mai vorbit cu el pana am plecat acasa! Pe internet l`am intrebat tu m`ai iubit vreodata iar el a zis ca prietena doar atat! Toata noaptea nu am dormit ca a doua zi sa aflu ca fata la care s`a dat prietena mea este cu el! Zile de suferinta din nou dar am trecut cu ideea ca ea va pleca in Italia deoarece acolo locuieste.Eu am plecat la mare si cand m`am intors ea numai era aici! Eram extrem de fericita mai ales ca a inceput sa`mi zica ca i-a fost dor de mine ca vrea sa ma vada ca a stat mereu cu gandu la mine etc.Ca sa vad ca acum este impreuna cu o alta fata de aici! Sunt extrem de suparat si eu inca il iubesc si il astept chiar daca au trecut 2 lunicrying! Ce sa fac sa se intoarca la mine sa ma iubeasca cum ma iubea inainte e viata mea si simt ca fara el eu nu sunt eu.Nu vreau sa-l uit vreau doar sa se intoarrca la mine ce as putea face sa faca asta? Eu simt ca inca ma mai iubeste il vad cum ma priveste cum imi vorbeste! Ajuutor plss funda normal:*:*

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ruxy,tare imi pare rau pentru tine dar cred ca ai o obsesie pentru baiatul asta.
Pentru ca ti-a fost interzisa relatia asta,pentru ca iti place ceva mai mult,cred ca te minti singura si o faci atat de convingator ca ai ajuns sa suferi prea mult si sa accepti orice!
De ce nu esti tu fata buna,sa stai sa te analizezi cuminte in sufletelul tau care doare rau acum si sa intelegi?
Nu era mai bine acum sa fii la o piscina cu cativa prieteni sau colegi,cu care sa razi fericita si sa te bucuri de zilele frumoase de vara?
Cand vei intelege ca baiatul asta te joaca pe degete cum vrea,ca profita de slabiciunea pe care i-o ai,o sa plangi amar si-o sa intelegi ca ai pierdut luni intregi din viata ta pentru o dragoste iluzorie!
Aduna-te,revino-ti,e sfatul meu!
Scoate-l din viata ta,uita-l!
Incearca sa-ti iei viata de acolo de unde era inainte sa-l cunosti si nu mai astepta! O privire frumoasa si incarcata de promisiuni poti intalni si la baiatul de la chioscul de ziare,dar nu i-ai dat nici o importanta,niciodata!
Cine stie cati altii stau cu inima franta,asteptand ca tu sa le adresezi macar un salut! Dar tu nu-i vezi,obsedata cum esti de o falsa dragoste,cu un om fals!
Ai grija ce faci, zilele, anii trec...Nu-i irosi!
Mult noroc!

6 răspunsuri:
| bia0000 a răspuns:

Eu iti zic doar:nu merita, treci peste, baieti exista peste tot trebuie doar sa ii vezi nimeni nu moare din dragoste si imediat ce vei iesi cu un alt baiat vei si uita ca a existat in viata ta!

| pokales a răspuns:

Buna dimineataaaaa! Te minte! happy Nu ai ajuns sa il cunosti destul de bine. Crede-ma! Cauta pe altu! Intotdeauna exista o noua dragoste! happy. Te minte de incheata apele crede-ma happy

| Dark_8275 a răspuns:

Pai incearca sa stai cu el de vb sa ii explici ca intr-o dragoste mare nu poate nimenea sa va desparta si pana la urma parinti vostri o sa fie de acord in aceastra prinvinta spune-i parintilor tai ca nu ii intereseaza de fericirea ta le place sa fi mereu suparata si trista inseamna ca nu au suflet pentru tine si sunt sigur ca daca le explici cum ti-am zis o sa fie de acord si pe el nul scapa din maini staii tot pe langa el m-ai ia-l si tu in brate sarutal nu lasa sa se indeparteze de tine ca va fi foarte greu sa il recuceresti funditahee hee

| outlandish a răspuns:

Of.stiu ca e cam complicat.mi-ar fi mai usor sa stiu ce varsta aveti voi ca sa-ti dau un sfat mai bun dar asa privind din afara problemei poate e genu caruia ii place schimbarea. prietenul meu cel mai bun mi-a zis odata ca unii baieti au nevoie de o a doua fata pe care sa o tina "in shea" in caz ca s-ar desparti de actuala iubita sa se poata intoarce la cealalta. acum nu stiu prea multe dar ar putea la fel de bine sa te faca geloasa dar din ce-ai povestit tu nu am inteles asta. mi-ar placea sa te ajut dar trebuie sa-mi spui mai multe...

| Alxe a răspuns:

Da e singurul baiat din oras sau ce? laughing. fa-l gelos sa vada cum e. big grin

| iubbymalllle a răspuns:

Sall. Te inseli amarnik, daca te iubea cu adevarat se intorcea de mult la tine... numai spera fata mea atat la el, stiu cum te simti, iti dau doar un sfat care l-am folosit si eu, uital calcati pe inima si iesi cu alt baiat. fa tot ce faceai inainte fara el si ai sa vezi ca incet incet durerea o sa disparawinking. Sper sa te ajute...:*