| Cati1708 a întrebat:

Scuzati-mi categoria.De cateva saptamani ma simt cam balonata si mi-e frica sa nu fiu cumva insarcinata. Poate fii si de la mancarea prea multa? Mananc normal, ca de obicei dar cand ma uit in oglinda ma vad mai plinuta ca de obicei.Ma simt si arat balonata. M-am uitat pe net la niste poze cu femei insarcinate si burta lor seamana putin, putin cu a mea. Pot avea vreo problema? Nu mi-a aparut inca ciclul, apropo. Sper din tot sufletul sa nu fiu insarcinata! Acum imi chioraie matele si ma doare burta si am mancat acum 2 ore sau 3.Ma puteti lamurii?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Atunci stai linistită ca nu eşti nici o gravida! Eşti doar balonată. Sa-ţi intre în cap:dacă nu ai făcut sex,nu poţi rămane gravidă. Şi ca să ramai gravidă,trebuie sa iţi vină întai ciclul lunar. Asa ca,trateaza-ţi balonarea cu paine prajită pană este aproape arsă. Carbunele alimentar absoarbe gazele intestinale. Dacă nu ai prăjitor de paine, pune felia pe flacăra de la aragaz. Şi ai rezolvat problema. Puiutul lui mama, tu ar trebui sa vorbesti cu mamica ta despre lucrurile acestea! Sunt convinsă că mamica ta te va lamuri. Nu trebuie sa-ţi fie ruşine.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu am înteles chestia cu ciclul. Nu ai avut ciclu niciodată sau ultimul nu a mai venit!? Caţi ani ai şi dacă ai avut relatii sexuale neprotejate? Răspunde la aceste întrebari şi apoi poate cineva iţi va răspunde şi ţie.

| Cati1708 explică (pentru Elianna):

10,nu.Dar sunt balonata rau.

| Cati1708 explică (pentru Elianna):

Nu mi-a aparut deloc ciclul.

| Elianna a răspuns (pentru Cati1708):

Atunci stai linistită ca nu eşti nici o gravida! Eşti doar balonată. Sa-ţi intre în cap:dacă nu ai făcut sex,nu poţi rămane gravidă. Şi ca să ramai gravidă,trebuie sa iţi vină întai ciclul lunar. Asa ca,trateaza-ţi balonarea cu paine prajită pană este aproape arsă. Carbunele alimentar absoarbe gazele intestinale. Dacă nu ai prăjitor de paine, pune felia pe flacăra de la aragaz. Şi ai rezolvat problema. Puiutul lui mama, tu ar trebui sa vorbesti cu mamica ta despre lucrurile acestea! Sunt convinsă că mamica ta te va lamuri. Nu trebuie sa-ţi fie ruşine.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Las-o măi omule,nu fi rău! La varsta asta nici nu ştie ce înseamnă contact sexual! Păcat ca mamele nu discută cu fetiţele despre asta. E adevărat că este foarte devreme, ca varstă, dar uite ce devansate sunt copiliţele de azi!

| aaalexutza a răspuns:

Draga mea daca ai avut relatii sexuale in ultimul timp si nu te-ai protejat e posibil sa fi insarcinata, sau poti fi doar balonata deoarece mananci prea multe dulciuri etc.mai biine du-te si fa un test de sarcina sau du-te la genecolog... Funda te rof puppy dog eyes