| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Acum 10 zile făcut sex oral cu prietenul meu, el ejaculand pe, ca sa fiu precisă, partea dreapta superioara a abdomenului meu. Imediat după am mers la dus. Se poate sa fii rămas însărcinată în sensul ca apa sa se fi prelins pana intre interiorul coapselor, etc? Ciclul meu este în general neregulat de 5 ani încoace, întâmplându-se chiar sa îmi întârzie 2 luni, dar, ironic, de vreo 3 luni venise în zile apropiate. Dacă o luam astfel, am făcut sex oral cu 3 zile înainte, iar azi se se face o săptămână de când îmi întârzie menstruația. Fiind foarte paranoica de fel, am început deja sa verific dacă am vreun simptome specifice chiar dacă e prea devreme; nu sunt mai obosita decât de obicei, nu am grețuri, nu urinez mai des, nu am pofte. Pe lângă lipsa menstruației, sunt balonata și constipata, dar dau vina pe faptul ca am mâncat destul de prost în ultimul timp. Știu ca cea mai sigură metoda de a afla este sa îmi fac test de sarcina, însă, având ciclul în general neregulat, ar trebui sa astept vreo 3 săptămâni ca sa am un rezultat corect. Vreau doar sa va dati cu părerea, fie sa ma mai linistesc, fie sa mai analizez

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Este fana a sexului oral, de unde sarcina?
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În aceste "condiţii", NU cred că poţi rămâne însărcinată!

Toate cele bune.

| mihai69 a răspuns:

Nu; dacă n-ai înghițit, sigur nu ești gravidă!

| Oana92 a răspuns:

...doar daca prietenul tau si-a montat GPS pe spermatozoizi. Daca nu a apucat sa faca asta nu esti insarcinatawinking

| pietrean a răspuns:

Draga mea, daca la 17 ani,stii sa faci sex oral,nu ai avut curiozitatea sa citesti inainte de a face sex,cate ceva despre spermatozoizi,cat traiesc acestia,despre ovare,cand se elimina ovulele si cat traiesc acestea,cum se produce fecundarea,etc?
Asa,studiind cate ceva,putei sa faci sex(fie el si oral!),fara sa te mai alarmezi.
Totusi,ca sa-ti raspund,nu ai cum sa fii insarcinata, deoarece spermatozoizii, nu traiesc in aer, in mediu uscat, poate 2-3 minute, cat mai stau in lichidul eliminat.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Take a chill pill! Nu se prea poate...Doar daca tipu` are sperma de taur tanar si tu fertilitatea zeitei Venus.In apa, mai ales in apa calda, sperma isi pierde calitatiile.Si ai grija cu paranoia.Sunt cazuri in care femei au ramas gravide doar prin autosugiestionare si o picatura de ce trebuie acolo unde trebuie, daca ma intelegi...Dar esti departede asa ceva.Asa ca chill!

| NoRegretsxx a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata nici daca`si dadea drumul pe ochii tai!

| Alexia26 a răspuns:

Panicata rau!

| AnAndrey1994 a răspuns:

Mai copii care faceti sex fara sa stiti! Tu crezi ca sperma o ia la fuga in vagin asa usor? Gandeste-te logic jetul ala dc e la baiat? Ca sa plezneasca mai bine sperma pe tine? Deaia pentru ca cand vrei sa faci bebe "jetul" ala ajuta ca sperma sa ajunga cat mai inauntru in vagin si o chestiewinking sperma devine inactiv in legatura cu apa! Spune-i si la prietenul tau ca poate sa se termine linistit pe vaginul tau desigur in exterior ca tot nu ramai ca aia singuri nu au cum sa intre si in contact cu aerul in cateva minute mor!winking