| Alexandru999111 a întrebat:

Acum 2 zile am intretinut relatii sexuale cu prietena mea, bineinteles, protejat.
Numai ca dupa 2 ore sa zic, pana am mancat, am baut o cafeluta, am mai stat la o vorba, am penetrat-o de 2 ori fara prezervativ, deoarece nu vreau sa ma risc si nici ea de asemenea.
Problema e ca dupa primul act nu m-am spalat. E un risc sa ramana insarcinata? Precizez ca nu a fost o penetrare adanca, cand am simtit ca penisul a patruns in vagin imediat l-am retras. Astept un raspuns. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Asa cum ai prezentat situatia in comentariile urmatoare nu poate sa ramana gravida.

| Alexandru999111 explică (pentru Emilian65):

Exact asa a fost. Asta a fost singura chestie, nu m.am spalat. Mersi frumos

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca nu e nicio sansa. Ai stat prea putin, n-avea ce/cand sa se prelinga mai ales c-ai urinat inainte.

| Alexandru999111 explică (pentru Adry05):

Asa gandesc si eu. poate este cineva pe aici ce a fost in aceeasi dilema sa ma lamureasca

| Violleta2022 a răspuns:

Felicitari!
Riscul cel mai mare de sarcina apare cand ramane sperma pe teava de la partida sexuala precedenta si se scurge involuntar in vagin, imediat cum l-ai reintrodus.
Bravo! Daca fata este in perioada fertila, este deja insarcinata!
Nu are importanta ca ai introdus 1 cm de penis sau tot penisul, picatura de sperma s-a scurs din penis, in primele secunde cand l-ai introdus in vagin sau chiar la intrarea in vagin!

| Alexandru999111 explică (pentru Violleta2022):

Dupa primul act, am urinat. Dupa care ne.am facut programul nostru, abia dupa am facut ceea ce am zis mai sus. Nu imediat dupa

| mihai69 a răspuns:

Dacă:
- nu ai urinat după primul act;
ȘI
- ea era în perioada fertilă
atunci există un risc de sarcină. Destul de mare.

| Alexandru999111 explică (pentru mihai69):

Am urinat dupa primul act. Si la al doilea, doar a fost introdus odata, am simtit ca a intrat, dupa care nu am mai continuat, nu vreau riscuri.
Nu cred ca era in perioada fertila. Chestia a fost duminica. Ea pe telefon, in data de 4 are notat ca trebuie sa ii vina ciclul.

| Alexandru999111 explică (pentru mihai69):

Am urinat dupa primul act. Si la al doilea, nu a durat deloc, am simtit penetrarea si ne.am oprit amandoi, sa nu se supunem unui risc. Totusi sper sa nu o fi facut deja