| AndreeaDeea2 a întrebat:

Buna seara, am avut astăzi un contact sexual neprotejat cu partenerul meu, amândoi avem analizele făcute suntem ok, problema mea este ca după câteva ore de la contact am o secreție maronie, rozalie. De la ce poate fi?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca te temi de vreo sarcina nu apar simptomele atat de repede laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Scurgerile maronii intre menstruatii nu sunt de bun augur, putand fii generate de o rana pe colul uterin, provocata de o infectie cu HPV.

| AndreeaDeea2 explică (pentru Violleta2022):

Nu contează vârsta? adică am 18 ani la asta ma refer, și mi-am început viața sexuală de câteva luni

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaDeea2):

Ce treaba are varsta aici cu faptul ca faceti sex neprotejat, fiind perciol de sarcina si evident de infectii cu boli sexuale.
HPV-ul se ia de la primul contact neprotejat si daca este una din tulpinile cancerigene, incepe deja sa erodeze colul uterin, facandu-l sa sangereze.
Mentioenzi ceva de analize medicale. La ce fel de analize medicale te referi?
Tu ai facut teste citologice?
El a facut analize venerice?