| bl3oju a întrebat:

Buna seara, am dat prietenei mele postinor-2 regulamentar, iar ciclu i-a venit cu cateva zile inainte de data normala, dupa incetarea ciclului, apoi peste 8 zile i-a venit din nou straight face?
Are cineva vreo idee ce e de facut?big grin

Răspuns Câştigător
| ionut7782 a răspuns:

Nu este nimic ci doar o dereglare a corpului.nu trebuie sa te duci la medic nicaieri.totul se va regla de la sine stai linistit.succes.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu esti ginecolog de i-ai dat prietenei tale o asemenea bomba cu hormoni?
I-ai provocat dereglari serioase. Trebuie sa ajunga urgent la ginecolog (maine dimineata, la cel mai bun, intr-un spital mare). Nu amanati ca lucrurile pot fi serioase.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Bl3oju, culmea e ca am dreptate. Eu sunt medic si daca tii la prietena ta ar fi bine sa-mi urmezi sfatul maine dimineata la prima ora. Daca nu iti pasa de ea, considera ca te-am alarmat degeaba.

| SweetCandy a răspuns:

Prima data nu a fost mentruatie, a fost sangerarea de privatie care vine de obicei la cateva zile dupa ce iei postinor. A doua oara a fost mentruatia.
Poti afla mai multe de aici: http://forum.romedic.ro/prod/sangerarea_de_privatie_015036.html

Ai grija de tine si de prietena ta!

| Lisa01 a răspuns:

Stati linistiti pentru ca e normal sa se intample asta. Postinorul are o cantitate uriasa de hormoni care deregleaza f mult organismul. O sa se regleze de la sinehappy!

| lastman024 a răspuns:

Daca continua sa ia postinor, o sa aiba sangerari neregulate timp de 2-3 luni, dar apoi e ok.

| myhaelcikkk a răspuns:

Pot sa-ti dau un sfat : nu-i mai da porstinor fara ca sa va konsultati cu ginekologul. in rusia o fata nu a putut naste deoarece cand era tinara konsuma POSTINOR. asa ca mai bine konsultate cu un ginekogol.

| bl3oju explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi happy m-am mai linistit big grin
P.S. Brigaela te rog frumos pe viitor nu mai alarma lumea big grin.