| vicolionela a întrebat:

Buna seara am facut sex neprotejat o luna intreaga toate testele care le-am facut au fost negative, si intr-un final mi-a venit menstruatia cu intarziere de o saptamana de la menstruatia anterioara. Acum am sa fac sex neprotejat si in timpul menstruatiei si dupa, intrebarea mea ar fi la cat timp dupa contactul sexual pot sa fac testul de sarcina. Va multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti neaparat sa ramai insarcinata trebuie sa faci sex cu ejaculare in vagin de cel putin 2ori pe zi in perioada de mijloc a ciclului tau menstrual sau altfel spus in perioada cuprinsa intre ziua a 9-10-a si pana prin a 17-19-zi. Testul de sarcina pentru a avea rezultatul corect/valabil se face dupa trecerea a minim 21 de zile din momentul zilei de ovulatie.

| vicolionela explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos pentru ajutor

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Testul de borteala il faci la 3 sapt de la contactul sexy si frumos

| Dugalle a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Wut? o.0

Am ras cand am vazut cuvantul " borteala ". Nu stiu de ce.

| vicolionela explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Tu vaca grasa dupa ce esti proasta ca o vaca mai si semnalizezi

| vicolionela explică (pentru Dugalle):

Pentru ca e o vaca grasa de aia ai ras laughing))

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru vicolionela):

Dar ce am spus gresit?