| 7Pain a întrebat:

Bună seara.

Am și eu o mică nelămurire.
Penisul meu în stare moartă (să zicem așa) are cam 5cm, iar in erecție 10cm.

Atunci când am penisul în starea de erecție nu iese foarte mult de sub pieliță. (se vede capul, dar nu tot)
Mă gândesc că poate fii de la kg în plus.
Am 16 ani, cam 100 kg și 1, 93
Sau poate îmi fac eu griji aiurea și tot ce trebuie să fac e să aștept.

As vrea să știu dacă mărimea este normală și până la ce vârstă ar trebui să mai crească.

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fa tot posibilul si treci pe un regim de slabire, da jos vreo 10 kg si mananca sanatos, fara fast food si prajeli si chipsuri, ci cat mai multe fructe si legume, si sala, sau cel putin 2o de km zilnic bicicliti, jogging, si apa corespunzator. Daca fumezi, renunta urgent!
Cat despre mostenitor, mergi la un medic urolog sa vada exact despre ce este vorba! Cu el asa, poti face copii, dar e vorba si de calitatea actelor sexuale pe care le vei putea avea si oferi fetelor.
Nu ai de ce sa iti fie rusine, altii au si altele mai nasoale, asa ca fuga la medic!
Success la slabit!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar cred ca trebuie sa lucrezi un pic si la greutatea ta, ca grasimea de pe pelvis mai acapareaza vreo 2 cm din penisul si asa destul de mic.

| corbulalbrosu a răspuns:

Vezi raspunsul oferit unui alt user care se confrunta cu o problema similara. Este un raspuns detaliat care probabil s-ar putea sa-ti fie si tie de folos. http://www.tpu.ro/......ormala-in/ Multa sanatate!

| Mussette a răspuns:

Nu mai fi rautacios! Daca va slabi putin si va merge la medic va fi totul ok, in plus mai are si 16 ani, inca mai are timp.

| Striker14 a răspuns:

Phewwww, 100 kg la 16 ani? Am 60kg la 18 ani aproape xD. Cam mult, dar nu asta e subiectul, esti si inalt si poate nu arati gras. Problema se rezolva in general la medic.
Si in legatura cu marimea.....cam putin la erectie, dar nu e bai, pana pe la 18-20 de ani tot creste;)

| 7Pain explică:

Să nu se înțeleagă greșit, pielița nu e prea strâmtă, mai de grabă de penisul prea mic. Cu mâna nu am probleme să o mișc sau să o lărgesc la capăt.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 7Pain):

Preputiul adica pielea ce acopera glandul (capul) trebuie sa poata fi trecut in ambele directii extrem de usor si complet adica sa acopere in totalitate capul sau cand este tras in sens invers sa se decaloteze (dezveleasca) in in totalitate glandul. Tu ai specificat ca "Atunci când am penisul în starea de erecție nu iese foarte mult de sub pieliță. (se vede capul, dar nu tot)" deci cum s-ar spune penisul tau nu poate fi decalotat deci esteafectat de fimoza probabil de gradul 2. Un penis sanatos incepand de la varsta de 6-7 ani trebuie sa se poata decalota complet si foarte usor chiar de la sine atunci cand intra in erectie. Urmareste filmele urmatoare; https://www.youtube.com/watch?v=NWaBToX5s90;;; si;;; https://www.youtube.com/watch?v=w_axxkgLHek