| 19972000 a întrebat:

Buna Seara,
Am luat niste pastile pentru a ramane inasarcinata (acid folic) nu am ramas dar mi-s-a reglat menstrautia oare sa fie vreun semn ca voi ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este destul de posibil, mai ales daca veti intretine contacte sexuale de minim 2 ori pe zi in cele 5-6-7 zile ale perioadei fertile a ciclului menstrual, sau in perioada zilelor de dinaintea ovulatiei care se poate determina foarte précis/exact cu ajutorul testerului de fertilitate/de ovulatie. Reglarea menstruatiei te va ajuta numai sa stabilesti perioada in care formarea sarcinii devine posibila. Multa sanatate!

| 19972000 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns.La fel si dumneavoastra!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este un pas bun, asta inseamna ca ai un ciclu regulat cu ovulatie si perioada fertila si poti ramane insarcinata, daca tii cont de ele.