| LaChatte a întrebat:

Nu mai suport! lumea asta e intoarsa pe dos! vreau sa ma sinucid. Pamantul e cel mai mare iad! ce sa fac?

8 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu mai asculta muzica toata ziua, scoate capul din monitor si admira lumea. Cata vreme esti sanatoasa, ai lumea la picioare poti realiza orice! Mai ales daca incepi de mica.
Lumea e buna si frumoasa dar fara rau, nu poti compara binele cu ceva, ar fi totul prea monoton. Mergi la Crucea Rosie si ajuta cu ceva, te vei simti folositoare, si o sa vezi ca e nevoie de tine pe pamantul asta, sa aduci o schimbare, cat de mica. Pentru unii, o schimbare mica e singura schimbare de care au parte in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinuciderea este o solutie permanenta la o problema temporara, toate trec odata si odata, nu trebuie sa mori, buna sau rea viata e frumoasa.

| LadyDy01 a răspuns:

Ai putea incepe prin a medita la faptul ca ti s-a dat o viata pe care trebuie sa o traiesti, altii ar face orice sa aiba o viata.

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Stiu e dura lumea asta, dar o sa ai un prieten la nevoie care o sa faceti numai nebuni impreuna ( va jucati, mergeti in cluburi etc ) dar ca sa te sinuzici nu este o optiune!

| 4l3xu7zu a răspuns:

Frate/Soro nu te mai gandi la prostii de astea gandeste-te ca tu ai un calculator ai parinti tot ce-ti trebuie sa te mentii pe picioare ce rezolvi daca te sinucizi? gandeste-te ca multi nau ce ai tu si se descurca mai greu ca tine in viata si nu se sinucid ci trec peste cu tot cu greul lor

| TranslucenT a răspuns:

Sa razi si sa mergi inainte, daca te sinucizi te asigur ca vei ajunge in adevaratul iad, probleme sunt si vor fi, fii cuminte treci peste ea

| SoreeeStackhouse a răspuns:

Hm... am trait si eu aceleasi sentimente de multe ori.chiar simteam ca nu mai rezist dar de fieacre datagaseam cate un motiv sa zambesc si sa devin putenrica. Incearca si tu.gaseste un motiv pentru care merita sa continui viata asta de toata jena big grin

| larysa_2469 a răspuns:

raised eyebrows totul trece. nu trebuie sa te sinucizi. dumnezeu nu ti-a dat viata. ca tu sa te omoriwinking