| EuTeIubesc a întrebat:

Va rog! Ajutati.ma, sunt disperata!
Vr sa stiu si eu cum pot sa ma sinucid fara sa ma doarastraight facestraight face.
Nu mai suport, nu imi mai vreau viata!crying((crying((
Nu are rost sa traiesc...straight facestraight face
Sunt doar o umbra printre oameni...
crying

Răspuns Câştigător
| BloodyDress a răspuns:

Nu cred ca e bine ceea ce faci.Cred ca e doar o depresie, si eu am trecut prin ceva asemanator dar hei! trebuie sa faci un pas in fata si sa zici STOP! exist si eu aici si sa privesti partea colorata a vietiihappy

4 răspunsuri:
| oAndyy a răspuns:

De ce vrei asta? Multi oameni vor suferi din cauza asta. Il superi pe Dumnezeu.

| secrets a răspuns:

Eu am avut depresie pe bune si inca mai am dar s-a mai diminuat.Am fost la un pas de asta de multe ori si de fiecare data, s-a intamplat ceva din cauza caruia nu am mai putut sa o fac.Nu iti stiu motivele dar crede-ma,nu iti recomand sa-ti faci o obisnuinta din asta pentru ca ai sa ai multe probleme fizice si psihice(iti spun din proporie experienta). Vorbeste cu cineva drag tie,iar daca nu ai(stiu cum e) gaseste ceva care sa-ti faca placere(un hobby sau cumpara-ti un animal, ai grija de el si ai sa te simti mai bine).Iti pot da sfaturi daca vrei, deoarece am fost acolo pe bune(nu cu motive de genul:nu ma place ala sau am luat un patru)si sunt de cativa ani in asta.Gaseste-ti niste scopuri pentru care sa lupti,gaseste-ti rostul in viata,visul,si urmeaza-l orice ar zice altii.Iar daca nu ai persoane apropiate,nu te teme, ai sa gesesti.Cel mai important, fii credincioasa(nu mergand in fiecare zi la biserica si tinanad 100 de icoana in casa,ci fiind sincera in sufletul tau).Iti recomand sa adopti un stil de viata echilibrat(somn,sport,nutritie).De asemenea,iti recomand cartile Soniei Choquette si Dooren Virtue(tot din proprie experienta). Traieste-ti viata,chiar daca e greu,si mie imi e,si multora le e greu, si poate n-ai sa reusesti mereu ce vrei, dar viata merge inainte.Si mie mi-e greu sa zic astea deoarece nici eu nu le urmez exact, dar incerc si stiu ca merg.Bafta si daca vrei, iti mai pot da sfaturi.

| Sacred75 a răspuns:

Ok, toti te iau cu chestii de genul " nu o fa ", "il super pe "dumnezeu"" < asta mi se pare chiar hilara
Uite cateva metode :
1 te poti electrocuta, durerea va tine cam 1-3 minute
2 ai nevoie de o seringa, iti injectezi aer in vena and after that wait...
3 te arunci in fata unui tren de mare viteza
4 (necesita o arma) > headshot - asta e cea mai rapida moarte

| BloodyDress a răspuns (pentru Sacred75):

Tu chiar esti de speriat omule laughing