| Alexandra23905 a întrebat:

Bună seara am o întrebare, am avut contact sexual cu viitorul meu soț pe 26 februarie in ziua șansa sarcinii mare și menstruația trebuie să fie peste 2 zile iar acum 8 zile a apărut pe lenjerie o pată de sânge micuță. Sânii sunt moi și dureroși înseamnă că am rămas însărcinată? Rog răspuns urgent.

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Sunt ceva sanse de sarcina, incearca la 3 saptamani de la acel contact sa faci un test de sarcina, acea sangerare/pata de sange ar putea anunta o sarcina, dar nu sigur 100%.

| Alexandra23905 explică (pentru MihaiNicu23):

Mulțumesc mult! Pt răspuns

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Nu prea știi explica, dar dacă ai precizat că ai făcut-o în perioada fertilă(cu ejaculare înăuntru) ai toate șansele să fii! Mai ales că dor sânii. Când ți-a curs sânge, înseamnă că spermatozoidul ți-a fecundat ovulul ( mai multe nu stiu explica) se numeste implantare cred. Dacă nu îți vine menstruatia peste doua zile, sau întârzie mai mult de 7 zile, inseamna ca ai ramas. Fa un test "Barza", poti chiar azi. Ala iti depisteaza hormonul sarcini care il eliberezi tu daca ai rămas. Sa fiți fericiți