| Alina789987788 a întrebat:

Buna seara, am o mica dilemă si as vrea sa imi răspundeți cu seriozitate. Am 21 de ani stiu ca poate o sa para penibil dar totusi as vrea sa ma ajutati.
Zilele trecute mai exact marti a avut loc un act sexual neprotejat pentru câteva secunde ca de nu am avut ce face..proastăhappynu a fost cu finalizare pentru ca dupa acele câteva secunde a fost protejat. Mentionez ca ultima menstra a fost pe data de 15 pana pe 17 deci teoretic nu mai eram la ovulatie marti sau in perioada fertilă după o aplicatie pe care o am pe telefon. Menstruatia ar fi trebuit sa imi vina azi dar nu a aparut si ma intreb daca sunt însărcinată sau nu. Nu am nici un simpotom ca mi-ar veni si pentru un test e prea devreme, va rog sa imi spuneti ce credeti va rog!

19 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

În alea câteva secunde nu aveai cum sa ramai însărcinată dacă nu a ejaculat în tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ai un bebelus

| Alina789987788 explică (pentru anonim_4396):

Am zis sa răspundeți cuseriozitate da vad ca faceti mișto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Șansele sunt mici.

| Alina789987788 explică (pentru anonim_4396):

Ma simt ok nu am vreun simptom care sa imi dea de inteles ca o sa vina menstr

| Teo29 a răspuns:

Pe viitor, faceti-o protejat ca sa evitati orice risc
Lasa aplicatiile ca nu te ajuta prea mult...

| NarcisIfrim a răspuns:

Nu e nimic, doar intarzie cu o saptamana, atat
daca nu e cu finalizare, nu e nimic, mai ales la primul act

| Alina789987788 explică (pentru NarcisIfrim):

Cum adică sa întârzie cu o săptămână ma iei la mișto?

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salutare! Daca contactul neprotejat a avut loc la inceput, nu ar trebui să fie probleme deoarece spermatozoizii nu erau pe canalul barbatului (teoretic). Aplicatiile de pe telefon nu sunt asa concrete, diferă în functie de organismul fiecăruia. Iți recomand un test de sarcină dacă vezi ca întarzie mai mult de 3-4 zile. Dar după parerea mea, nu este sarcina.

| Alina789987788 explică (pentru PegassiDoctorulThau):

A fost la început dar ma gândeam ca se poate si de la lichidul preejaculator am citit undeva ca ar conține si el spermatozoizi...

| PegassiDoctorulThau a răspuns (pentru Alina789987788):

Contine, dar lichidul preejaculator nu apare asa de repede...

| Alina789987788 explică (pentru PegassiDoctorulThau):

Se poate sa fie vreo sangerare care sa nu fie menstr? ca a inceput sa curgă dar putin si se oprește ce poate fi?

| PegassiDoctorulThau a răspuns (pentru Alina789987788):

Daca a fost primul tau contact sexual, sau printre primele mai puternice poate sa fie de la himen.

| Alina789987788 explică (pentru PegassiDoctorulThau):

Nu faza e că zilele astea ieri azi zilele astea trebuia sa imi vina si azi am inceput sa sângerez dar putin si crampe nu mai am ma gândeam sa nu fie acea nidatie

| An89 a răspuns (pentru Alina789987788):

În cazul meu, cu câteva ore, chiar și o zi că menstruatia să vină în adevăratul sens al cuvântului, încep să sangerez foarte puțin, colorându-se practic secreția. Sunt foarte sigura ca nu esti însărcinată. Îți înțeleg starea, cred că orice femeie care a făcut sex neprotejat vreodată și nu a dorit să rămână însărcinată a avut aceași stare. În câteva secunde nu aveai cum să rămâi însărcinată, sperma nu a ajuns în vaginul tău. Va veni, îți spun sigur.

| An89 a răspuns (pentru Alina789987788):

Nu e neapărat să ai crampe.

| Alina789987788 explică (pentru An89):

Păi a început dar nu curge mai deloc nici pana acum ma gândeam sa fie semn ca am ramas

| An89 a răspuns:

Poate ai ciclul neregulat, iar în acest caz nu ai o întârziere. Lichidul preejaculator nu conține spermatozoizi în mod normal, nu ai de ce să îți faci griji, mai ales că ai "avut un sexual neprotejat pentru câteva secunde". Eu zic că ar trebui să te calmezi, sigur va veni, sansele sunt inexistente, după calculele mele, care sper să nu fie greșite, contactul a avut loc în a 24 zi a ciclului. După ovulatie, cu 9-8 zile înainte de menstruatie șansele sunt de aproape 0% să rămâi însărcinată. O să îți trimit un mesaj cu explicații mai amănunțite.

| Alina789987788 explică (pentru An89):

Păi este de 26 de zile si tine cam 3 maxim 4 zile de in ultimul timp doar 3 zile si nu inteleg de ce nu mai vine o data ca ma tine ca pe ace?