| alexandrumarcu32 a întrebat:

Buna seara,

Am si eu niste dileme in legatura cu o tipa. Amandoi avem 20 de ani. De curand s-a despartit de un tip si eu am aparut in viata ei, de vreo 2 luni. Ne-am apropiat neasteptat de rapid unul de altul, in urma cu o saptamana a fost ziua mea, am fost plecati toata ziua doar noi doi, nimeni nestiind nimic. Nici noi nu stim ce e, probabil ca o relatie dar ea "are o temere" sa o faca publica. Mi-a spus sa am rabdare, ca e nevoie de timp. Imi spune ca ma iubeste, e atasata de mine cand suntem amandoi...dar sunt momente cand e si rece, indiferenta, ca orice femeie, probabil...tin la ea si ne-am cam indragostit reciproc. Ce este de facut? Pe Facebook are inca poze cu fostul, de relatia cu mine nestiind absolut nimeni, ea fiind "singura" in momentul asta.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cazul sa continuati relatia inceputa pentru a constata daca sunteti compatibili si capabili sa deveniti un cuplu in adevaratul sens al cuvantului. Acele poze nu ar trebui sa te deranjeze in cazul in care intre ei s-a produs in mod real despartirea. Probabil ca vor dispare in scurt timp, sau in viitorul apropiat si vor apare altele noi.....cu voi doi. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nimic altceva decât ce faci acum. Mergeți înainte. După ce se va fi vindecat de fosta relație, va fi mai bine. Răbdare!

| Necunoscut112 a răspuns:

Dupa 2 luni nu te iubeste, iar in momentul de fata esti ca un "pansament" pentru ea, o ajuti sa uite de fostul, dar nu iti imagina ca nu se mai gandeste la el si te iubeste pe tine de nu mai poate.

| AriKristine a răspuns:

Ea mai tine legatura cu fostul? E posibil sa nu vrea sa faca relatia publica pentru ca sa nu afle el, nu prea vad alt motiv. Discuta cu ea despre asta si zi sa iti spuna motivul clar pentru care nu vrea sa afle nimeni. Daca aveati 2 saptamani impreuna mai ziceam sa nu spuna nimic la nimeni, dar dupa 2 luni deja e cam timpul.