| anonim_4396 a întrebat:

CITITI VA ROG! buna TPU, iubesc o fata foarte foarte mult si am fost prieteni buni pana acum in decembrie, m-am cam certat cu ea, si de atunci mi-a dat si ignor pe mess si nu vrea sa mai vorbeasca cu mine desi pana acum am mai vorbit de maxim 5 ori dar fara rezultat...multi imi zic sa ma duc sa vorbesc cu ea dar nu stiu de ce nu pot, ma emotionez prea tare uneori in prezenta ei si parca uit tot ce am sa-i spun, raman mut. Daca o privesc incep sa-i zambesc si ea la fel chiar daca a zis ca numai vrea sa vorbeasca cu mine.Nu am fost niciodata impreuna dar o iubesc de mult timp. Cand eram prieteni mi-a spus ca ii sunt drag si odata mi-a spus pe mess ceva de genu.: "vreau sa-ti spun ceva.eu te -- love struck te >--:*:" " dar nu mi-a zis tot si mi-e greu sa cred ca vroia sa spuna "te iubesc" pe atunci mereu ne zambeam cand ne vedeam dar nu vorbeam prea mult. Vreau sa stiu cum pot face sa ma impac cu ea si sa fim mai mult decat prieteni si daca ea ma place sau m-a placut vreodata si Cum sa scap de timiditate care o am in prezenta ei?

5 răspunsuri:
| katalen a răspuns:

Amice, n-ai spus cel mai important lucru: de ce te-ai certat cu ea? Cum pot eu sa-ti spun cum sa te impaci cu ea daca nu stiu de ce te-ai certat cu ea? In legatura cu cealalta problema, de 5 luni nu ai vorbit cu ea? pai, de timiditate scapi greu si in timp, iar tu deja nu mai ai timpul necesar sa scapi de ea. eu iti recomand asa: scrie-i pe o foaie de hartie ca iti ceri iertare si ca iti place de mult timp de ea, etc, etc, si nu i-o da tu, ca sa fii timid si sa n-ai curaj, roaga un prieten sa i-o dea din partea ta. n-ai cum sa fii timid intr-o scrisoarehappy apropo: foloseste-ti imaginatia sa faci foaia aia de hartie cat mai frumoasa si mai personala, n-o trimite doar asa, ca pe, scuza-mi expresia: hartie igienicahappy succes!

Răspuns utilizator avertizat
| katalen a răspuns (pentru devil2279):

Scuze pentru ...lunga intarziere. Daca inca mai ai aceasta problema, totusi, sfatul meu in legatura cu scrisoarea inca e valabil. Din punctul meu de vedere incerca sa te faca gelos. Deci, te place. Deci, de la inceput, care mai era problema? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| LollA345 a răspuns:

Pai mergi si vorbeste cu ea spune-i ca o placi foarte mult si intr. daca si ea simte acelasi lucru pentru tine... incearca sa-ti stapanesti emotiile si da-ti la o parte timiditatea cu ea nu o sa rezolvi nimic[cu timiditatea]... FUNDA?big grin