| Andreea_5910 a întrebat:

Am si eu o problema. Am 18 ani, am prieten avem contact sexual neprotejat, dar fara "terminare" in mine. Problema este ca ultima menstruatie am avut-o pe 7 aprilie, iar azi cand am mers la baie am constatat ca sangerez ca si cand as avea menstruatie. Tin sa mentionez ca in luna martie menstruatia mi-a venit pe 18. Ce sfaturi imi puteti da? Multumesc

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog, si nu din cauza ca ai putea fi insarcinata, ci din cauza ca acele dereglari ale menstruatiei nu sunt deloc normale.
Poate ca au ceva infectie sau esti racita la ovare, si daca acestea nu le tratezi, se poate ajunge la chestii mai urate si mai grave.
Cred ca cel mai bine ar fi sa iti faci o programare la un ginecolog, nu e de joaca cu astea, e sanatatea ta la mijloc si trebuie sa ai grija.

| Andreea_5910 explică (pentru AlinaaAli):

Mie cel mai frica imi e sa nu fiu insarcinata. de asta sunt asa de ingrijorata. Clar la un control o sa merg. tot ce vreau e sa nu fiu insarcinata. Multumesc pentru raspuns

| AlinaaAli a răspuns (pentru Andreea_5910):

Cu placere!
Ar trebui sa mergi la medic, mai mult pentru linistea ta sufleteasca, pentru ca acest stres o sa te termine psihicwinking

10 răspunsuri:
| fresHZoNe a răspuns:

Probabil ai racit sau este de la schimbarea vremii. nu e panica!
numai sa nu se fi scapat tovarashu' tau in tine laughing

Răspuns utilizator avertizat
| somrik a răspuns:

Vedeti la ce aduce sexul

| somrik a răspuns:

Si chiar de ai fii insarcinata poti sa te duci la doctor si til schoate pina inca este mic

| Kata2000 a răspuns:

Buna! Ar trebui sa te duci la ginecolog, poate... doamne fereste ai ramas insarcinata sau ai racit la ovare. Si data viitoare, folositi prezervativul. Pa!

| Andreea_5910 explică (pentru Kata2000):

O sa merg la doctor neaparat. eu sper sa fie o raceala ..Multumesc pentru raspuns

| cristinammm a răspuns:

Of of! e o lectie pentru tine.mult succes iti doresc! si data viitoare foloseste prezervativ, indiferent de ce zice prietenu'...ca tu ai de suferit, nu el! Doamne fereste, avortul e foarte dureros si e pacat mare...risti sa nu mai poti sa faci copii toata viata ta..mare grija, si nu uita de prezervativ.te fereste de toate! succes

| Andreea_5910 explică (pentru cristinammm):

Multumesc pentru sfaturi!