| Danutza_Dana_1996_lfHh a întrebat:

Pe data de 3 august luna asta am avut menstruatia si mi sa terminat pe data de 5 august. In ultima zi de menstruatie am avut contact sexual cu sotul meu si a ejaculat in mine. Dupa 2 zile de la contact sangerez. Mentionez ca nu iau anticonceptionale. Pana acum ma protea el. Posibil sa fi ramas gravida?

2 răspunsuri:
| madalina736 a răspuns:

Sigur. Sansele sunt foarte mari, daca spui ca a ejaculat in tine si nu ai luat anticonceptionale sau pastila de a 2 a zi. Mai bine mergi la un doctor daca tot sangerezi. Si data viitoare fii mai atenta, protectia e foarte importanta atunci cand nu iti doresti sa devii mamica.

| Danutza_Dana_1996_lfHh explică:

Ideea e ca imi doresc sa fiu mamica. Anul trecut in septembrie am fost gravida si la nastere copilul a murit. A trebuit sa-mi faca cezariana ca sa-l pot naste. Din pacate nu a supravietuit. Am avut complicatii. Membrane rupete peste 15 ore. Pana in prezent m-am protejat. Mie frica de sangerare nu ca as fi ramas gravida. Posibil sa pierd sarcina pe viitorul sarcinii?