| piticul2atomic a întrebat:

Buna Seara! Am si eu o problema cu dragostea asta... dai de ea unde nu te astepti...deci acum doua zile, vineri m-am intalnit cu o fata prin scoala. Ea e a saptea iar eu a opta.Deci ea e o fat frumoasa, nu ai ce comenta.Nici eu nu sunt prea rau dar ea are prieten tocmai de vineri, ultima ora. Dar prietenul ei e."inferior mie" cum a spus un coleg, vorbind tot despre asta.Imi da de inteles ca si ei ii place de mine prin faptul ca vineri, in drum spre casa(coincidenta sau nu stam in acelasi cartier)eu nu o observasem chiar daca mergea in fata mea si nu are un "spate de neglijat"-ma gandeam la ea-m-a bagat in seama, prin vechiul "buna. ce faci?". in scurta conversatie(era cu prietenele ei dar le-a ignorat complet cand vorbea cu mine) m-a intrebat daca stiu ca ea sta cu BAIATUL RESPECTIV.nu stiu ce sa cred. voi ce ziceti? sa astept sa termine relatia cu respectivul sau sa o intreb daca vrea sa fie cu mine? de iesit in oras nu prea am timp, dupa scoala merg la sala, inainte. e prea scurt timpul. ce sa fac? doar la ea ma gandesc.

Răspuns Câştigător
| Georgiana05 a răspuns:

Spune-i. Nu e de mult timp cu baiatul acela, deci nu ai ce sa distrugi, ca sa zic asa. Insa ai grija, pentru ca daca nu esti atent, un alt TU va veni, si ea e posibil sa faca la fel. [ Asta in cazul in care se desparte de celalalt si se "baga" cu tine ]
Oricum, mai bine stii ca i-ai spus si ai un raspuns, decat sa te gandesti intr-una "Oare dac-as fi intrebat-o, ce raspuns as fi primit?"

| piticul2atomic explică (pentru Georgiana05):

S-ar putea sa ma apropii la propriu mai mult de ea...s-ar putea sa ma mut pe acelasi etaj cu ea...ar fi minunat. oricum pauzele mi le petrec doar la etajul acela, am si multi prieteni dar acolo e si ea, dar nu am avut niciodata ocazia sa vorbesc mai deschis cu ea...

| Georgiana05 a răspuns (pentru piticul2atomic):

Pai fa-ti tu singur ocazii. Nu trebuie sa astepti sa-ti pice ceva din cer niciodata. Vorbeste cu ea, ti-am mai zis, pana la urma nu ai nimic de pierdut. Bafta, si sper sa-mi spui daca rezolvi ceva big grin.

| piticul2atomic explică (pentru Georgiana05):

Nu prea am rezolvat nimic...am cazut la pat cu o raceala si nu ma mai pot intalni cu ea... sper sa rezolv ceva saptamana viitoare.ea s-a despartit de baiatul ala.

| Georgiana05 a răspuns (pentru piticul2atomic):

Perfect! Asta-ti este ocazia. Multa bafta, si insanatosire grabnica!

9 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Superiorule, care nu esti prea rau, de-ai fi si inteligent, ar fi perfect laughing

| sofia_8041 a răspuns:

In primul rand daca tu nu ai timp nici sa o scoti in oras cum vrei sa ai o relatie cu ea? Decat sa fie doar o relatie dintr-aia ca te vad din an in paste si si atunci la scoala mai bine las-o balta si las-o sa fie cu baiatul ala.
Daca chiar vrei sa fi cu ea ar trebui mai intai sa va imprieteniti...ti-as zice sa o inviti in oras dar tu se pare ca tu renunti din star la ideea asta.
Oricum daca sta cu baiatul ala numai de vineri inseamna ca poti sa-i desparti linistit pentru ca nu strici mare lucru deci nu astepta pana sa se desparta.
Daca tot stai in acelasi cartier de ce nu profiti si incerci sa mergi mai des pe unde sa sta ea asa "intamplator" si vorbiti si daca iti dai seama ca si ea ii interesata de tine si te place poti sa-i marturisesti si tu sentimnetele si sa o intrebi daca nu vrea sa fie cu tine.
Aaa si inca un lucru: intotdeuna cand vrei ceva cu adevarat poti sa-ti faci timp pentru acel lucru indiferent cat esti de ocupat.

| VanessaKISS a răspuns:

Asteapta
ca minelaughinge cel mai binekissbafta

| punk26 a răspuns:

Aici...My friend! Tu sti si daca chair te gadnesti al ea non-stop!? CE MAI ASTEPTI! E timpul sa fi rau!

| piticul2atomic explică:

Prietene...ti-am cerut parerea.nu sa faci misto-uri pe aici.