| User5821 a întrebat:

Bună seara!
Am si eu o problema, poate ma ajutati.
Menstruatia mi-a venit pe 29, atunci am luat si prima pastilă Yasmin.
Pe 3 am uitat sa iau pastila la 20:00, dar am luat doua la 8:20 dimineata.
Pana atunci nu am avut contact sexual. Precizez ca si in ziua respectivă la ora 20:00 am luat alta pastila.
Azi, in data de 5-6 a ejaculat de doua ori în vagin.
Exista sanse sa rămân însărcinată?
SAU FUNDA.

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu are nimic daca ai intarziat atunci si ai luat pastila a doua zi. Dar trebuie sa fi avut pastila luata si atunci cand ati avut contact. Sper ca pastilele ce le iei sunt prescrise de medic si nu le iei "dupa ureche", pentru ca nu la toata lumea reactioneaza la fel, si daca nu sunt potrivite corpului tau, pot avea reactii adverse grave.

| Edisor27 a răspuns:

Du-te la medic