| Anonimous19999 a întrebat:

Buna seara.am uitat sa iau prima pastila din blisterul cu anticonceptionale.de ex sa zicem ca prima era luni.am sarito si am inceput marti cu pastila de marti.are ceva? Mentionez ca sunt deja la 6-a pastila a blisterului

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz in urmatoarele 2 zile, adica pana dupa folosirea celei de a 8-a pastile, mai trebuie in mod obligatoriu folosit prezervativul in cazul in care in urmatoarele 2 zile doresti sa intretii contacte sexuale. Incepand cu a 9-a pastila se va putea intretine din nou contact sexual neprotejat cu ejacularea spermei in vagin, Ciclul menstrual se va scurta cu 1 zi si va fi de doar 27 de zile. Multa sanatate!