| Prefersanu a întrebat:

Buna seara, as dori urgent un raspuns la intrebarea mea. In ultima vreme mi-au scazut performantele sexuale in ultimul hal si nu am nici macar cea mai vaga idee de ce, inainte aveam o viata sexuala normala acum " ma tine " din ce in ce mai putin, ejaculez prea devreme si a fost chiar un caz de ejaculare fara contact fara nimic. Sunt disperat asta se intampla de ceva vreme.Mentionez ca am un inceput de candidza am impresia tot asa de ceva timp. e posibil sa fie de la asta? si as mai vrea sa stiu daca are vreo importanta faptul ca ma masturbez.De obicei faceam sex cu prietena mea 1 data pe saptamana acum s-a rarit cam 1 data la 2 saptamani deci am inceput sa ma masturbez pentru ca nu puteam sta fara sex. Mentionez ca ma masturbez cam odata la 4 -5zile sau mai rar. Va rog ajutati-ma! Sunt disperat! A inceput sa ma afecteze psihic toata treaba asta si nu mai suport! Rog Seriozitate

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E posibil sa ai probleme daca ai inceput viata sexuala cand erai minor. Mergi la medic sa vezi ce iti spune poate iti da niste pastile.

| Prefersanu explică (pentru mgtow):

Multumesc mult pentru raspuns.Dar sunt inca minor am 17 ani si viata sexuala mi-am inceput-o acum cateva luni. Pe la 16 si ceva.Am cam 8-9 luni de atunci si cu experientza stau prost pentru ca o facem foarte rar din cauza ca suntem mai mereu ocupati.Cel putin am avut o perioada in care o faceam 1 data pe luna.Perioade cand o faceam zilnic.Si tot asa. Dar din 9 luni de cand am inceput cred ca jumate am stat fara sex.

| mgtow a răspuns (pentru Prefersanu):

Trebuia sa astepti pana la 18 ani si problema e ca te-ai masturbat destul daca ai zis ca aveai nevoie de sex. Masturbarea nu iti mai da placere cand mentii relatii sexuale.

| Prefersanu explică (pentru mgtow):

Bun si atunci ar trebui sa renunt la masturbare si sa raman NUMAI la sexul care este destul de rar?

| Lore14785 a răspuns (pentru mgtow):

Tocmai cu asta se lauda baietii...ca isi incep viata sexuala pe la 15-16 ani. Rare cazuri cand mai sunt virgini la 18 laughing fail

| mgtow a răspuns (pentru Prefersanu):

Nu e interzis sa te masturbezi dar lasa treaba mai moale.

| stejara2 a răspuns:

Problema ta e ca niciodata nu ai practicat exercitiile Kegel pentru muschii pelvieni, si un pic de yoga, de prelungire a timpului de abtinere, sa nu ejaculezi repede, se poate rezolva, mergi la medicul ginecolog si iti va prescrie tratament.si ceva mai simplu, ai incercat sa vizionezi cu prietena filme porno? Poate asa se rezolva, sanatate!
Am aflat ca ai 17 ani, e ceva normal la anii tai,pana ti se maturizeaza corpul o vei mai pati,dar daca incepi cele prescrise sus, ma refer la acele exercitii si yoga, vei resusi! Stiu barbati care pot oferi un preludiu de doua ore unei femei fara sa ajaculeze, deci sa o faca sa fie satisfacuta!

| vasile911 a răspuns:

Pentru cresterea performantelor sexuale am gasit un site unde poti gasi mai multe informatii http://maxatin.ro/