| Alex_4253 a întrebat:

As vrea va rog frumos sa ma informati in legatura cu hernia inghinala la baieti. Poate acest lucru sa duca la infertilitate? Spre exemplu, daca am fost operat(umflatura nu a apucat sa ajunga la organul reproducator)exista sanse sa nu pot face copii? Nu mai pot face sex o perioada de timp? si cat timp?
As dori sa stiu tot ce tine legat de hernia inghinal si de viata sexuala dupa acest tip de operatie. Exista si riscuri de cancer? Mentionez ca am 16 ani.Ps:as vrea sa-mi raspunda si Brigaela la acest tip de intebare.Am mai postat o intrebare asemanatoare si am dat-o anonim, insa nu cred ca s-a aprobat. Daca s-a aprobat, scuzati-mi greseala.
Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu afecteaza viata sexuala, nici hernia, nici operatia.
Nu afecteaza fertilitatea, vei putea face copii.
Nu exista nici un risc de cancer.
Iti poti reincepe viata sexuala la aproximativ 3-4 saptamani dupa operatie, fara a forta.